На Херсонщині найдревніший експонат отримав нове місце у відремонтованому музеї

2 недели назад 0

Після капітального ремонту Генічеського музею на нове місце під склом встановили дерев’яну голову бика Тура, що вважається найдревнішим місцевим експонатом.
“Нарешті один з найдревніших експонатів Генічеського районного краєзнавчого музею отримав своє сучасне, затишне “житло”. Тепер він надійно захищений від впливу навколишнього середовища…“, – повідомляє Генічеський районний краєзнавчий музей.
Історія
У 1987 році з Генічеської (Тонкої) протоки при поглибленні дна бухти для місцевого рибколгоспу «Хвиля» грейфером ковша спеціального крану були підняті унікальні предмети. Серед них на поверхню була піднята дерев’яна скульптура – голова бика Тура. Ця дерев’яна скульптура є носовою прикрасою середньовічного судна, вік якого – приблизно ХІ-ХІІ століття н.е.

Значну роботу, у подальшому, здійснили археологи із Запоріжжя, які підняли на поверхню окремі частини судна та його вантажу (шпангоут, бортова обшивка судна, залізний чотирьохрогий якір, глечики та амфори з фасосскіми клеймами 4 століття до нашої ери).
Залишки судна замулені, або розмиті хвилями Азовського моря. Радіовуглецевий аналіз встановлює часові рамки створення судна і відносить його до Х-ХІ століття н.е. Яким чином судно прийшло до берегів Таврики – й чому затонуло, до сих пір невідомо. Деякий час пошуком істини займався Г.І.Шаповалов із Запоріжжя, директор обласного краєзнавчого музею, але всі ці питання залишаються відкритими до теперішнього часу.
Новий Візит


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.