На Херсонщині сезон дитячого оздоровлення "реанімувати" не вийде

2 месяца назад 0

Схоже, дозвіл на роботу дитячих оздоровниць с 1 серпня навряд чи покращить ситуацію з оздоровленням школярів на Чорноморському та Азовському узбережжі Херсонщини. Сезон провалено: вирок остаточний і оскарженню не підлягає. У Головному управлінні Держпродспоживслужби Херсонщини кажуть: перед відкриттям табір повинен пройти обстеження на предмет відповідності карантинним вимогам. І лише з отриманням акту обстеження може приймати дітлахів.
Однак з 32 профільних оздоровниць заявки стосовно обстеження подали тільки вісім таборів: три в Генічеському районі, чотири в Скадовському і один — у Каланчацькому. "Попередньо табори обстежувалися для визначення готовності роботи в карантин ще в червні. Тоді акти з позитивними висновками отримали сімнадцять подібних закладів. Та час минув, і відкритися, аби попрацювати один місяць на рік, збираються далеко не всі", — констатує співробітниця прес-служби ГУ Держпродспоживслужби Херсонщини Гаяне Оганесян.
Директор одного з найбільших у Скадовську дитячих таборів "Бригантина" Сергій Куликовський підбиває перші підсумки катастрофічного курортного сезону. Каже: гірше вже нікуди.
"Навіть у міжсезоння оздоровницям треба сплачувати податки та "комуналку", підтримувати у робочому стані інфраструктуру, зрештою, косити бур'яни на території. За все це ще до початку літа у "Бригантини" назбиралися борги в мільйон гривень. Раніше їх повертали, відпрацювавши половину сезону, тепер їх відшкодовувати значно важче. Очікували, що влада от-от дозволить працювати, та минув червень, а карантинні обмеження для дитячих оздоровниць зберегли. Тож з 16 липня ми змушені були перепрофілюватися у пансіонат для сімейного відпочинку й прийому туристичних груп, аби хоч щось заробити. Та приїхало всього сорок чоловік дорослих із малечею, а в нас — п'ятсот місць. І це — в пік сезону!На серпень очікуємо ще вісімдесят-сто гостей. Їх грошей замало навіть для того, аби окупити витрати — де вже там сподіватися на прибуток", — відверто розчарований Сергій Куликовський.
Власники дитячих оздоровниць Херсонщини дуже сумніваються, що навіть після отримання дозволів на відкриття їхні корпуси вщерть заповняться радісними хлопцями та дівчатами.
Причин кілька.
По-перше, значна частина гостей прибувала сюди по профспілковим путівкам від підприємств, вишів тощо. Але профкоми поки що закупівлю путівок не відновили, і невідомо, чи встигнуть (та й чи захочуть) це зробити найближчими днями. Те саме і з закупівлею путівок за бюджетний кошт для пільгових категорій школярів: через форс-мажорні обставини результати попередніх тендерів анулювали, а на проведення нових обумовлених законом 45 діб немає — від літа залишився хіба 30-денний "кавалок".
По-друге, є проблеми з екстреним набором персоналу. Працівниці їдалень, покоївки, вожаті вже встигли прилаштуватися деінде — хто в приватні кафе на пляжі, хто в аніматори пішов. А тим, хто не встиг знайти сезонний підробіток, треба оформляти санітарні книжки, купувати квитки на проїзд до місця роботи й у зворотному напрямі.
Такі витрати зарплата за один-єдиний місяць окупити навряд чи може. А більше платити неспроможна уже дирекція оздоровниць — просто немає з чого. І на додачу, ніхто не відміняв конкуренцію, навіть у міжнародному масштабі. Свої дитячі табори для іноземних гостей відкрила і Болгарія, а там вартість путівок співставна, ще й сервіс кращий. Тож свій "шматок попиту" іноземці у вітчизняних операторів ринку теж "відкусять", будьте певні.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ Голос України
Фото прес-служби ГУ Держпродспоживслужби


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.