Президента України хоче почути народ

11 месяцев назад 0

Президент Володимир Зеленський ініціював проведення загальнонаціонального опитування – в день місцевих виборів, 25 жовтня. Що це означає?
Українцям поставлять 5 запитань :
— Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
— Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?
— Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
— Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
— Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?
Усі ці питання не один рік дискутуються в суспільстві й мають багато як прихильників, так і опонентів. Однак, одна справа, коли без жодних наслідків це обговорюють під час ток-шоу на телебаченні чи в громадському транспорті. Інша – коли твоя думка дійсно стає важливою. Наприклад, ствердна відповідь більшості учасників опитування на питання про довічне ув’язнення корупціонерів стане чітким сигналом потенційним злочинцям – що ризики надвисокі, а політичним силам, які готові відстоювати принцип невідворотності покарання, що вони мають потужну підтримку громадян.
Ідея проведення опитування разом з виборами не виникла тільки зараз. Це частина програми, з якою Президент ішов на вибори у 2019 році. Юридично також немає жодних порушень. Стаття 69 Конституції України визначає, що «народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії». Водночас не розшифровується, що таке «інші форми безпосередньої демократії». Тобто Президент як гарант Конституції має право ініціювати подібне опитування. Це зручно для учасників опитування, адже немає потреби окремо витрачати на це час. І дозволяє охопити більше респондентів.
Опитування проводитимуть волонтери на виході з виборчих дільниць. Громадянам пропонуватимуть заповнити бюлетень із запитаннями від Президента. Навпроти кожного потрібно поставити «так» чи «ні». Участь — добровільна. І якщо ви побачите партійну символіку, наприклад на наметі, одязі волонтера чи самому бюлетені — можете сміливо викликати поліцію, бо це провокація.
Юрій Соболевський, кандидат у депутати Херсонської обласної ради від партії «Слуга Народу»
«Опитування в день виборів, яке ініціював Президент Володимир Зеленський, є досить новою для України практикою. Водночас цілком нормально, якщо голова держави цікавиться думкою народу. Зворотний зв’язок повинен бути. І така практика може стати ще однією можливістю владі та українцям почути один одного. Звісно, в неї є чимало опонентів, оскільки думка народу не завжди збігається з думкою певних зацікавлених осіб. І широке залучення громадськості до роз’язання державних питань лишить можливості певні дуже голосні політичні меншини плутати свою думку з думкою всього суспільства. Це дуже важливий крок до народовладдя, який декларував у своїй програмі Президент Володимир Зеленський. І ми зробимо все можливе, щоб люди були почуті», — вважає кандидат у депутати Херсонської обласної ради від політичної партії «Слуга Народу» Юрій Соболевський .
Дуже важливо. Опитування не має прямих юридичних наслідків. Воно не є референдумом. Це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Опитування потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції. І це дуже важливо, зважаючи на масштабність і незалежність, тому в середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу. Яким буде цей вибір — залежить від тебе.
Перший регіональний


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.