Херсонців запрошують на «Хелловін по-українськи»

6 лет назад 0

Херсонський обласний Центр народної творчості (ОЦНТ) запрошує всіх херсонців та гостей міста на смачну гарбузову кашу та цікавий театралізований захід «Хелловін по-українськи».

Нагадаємо, традиція святкувати в ніч проти 1 листопада, на думку багатьох дослідників, походить від старовинних кельтських святкувань жнив та днів мертвих. За язичницькими віруваннями західних європейців у цю ніч відчиняються двері у потойбічний світ, і духи померлих приходять на землю, щоб знайти собі відповідне тіло. Тому від усіляких скелетів, вампірів та привидів, що можуть постукати у ваші двері, досвідчені люди радять відкупитися — насипати торбу гостинців-ласощів.

Найгучніше свято відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи державним святом, за популярністю поступається лише Різдву.  

У Європі особливо популярні вечірки в стародавніх замках, де вештаються страхітливі привиди. Німці влаштовують жахо-карнавали у замку Франкенштайна, що неподалік Дармштадта. А в Україні Хелловін набув поширення тільки після здобуття незалежності.

Отже, як повідомляє офіційний сайт обласної ради,  «Хелловін по-українськи» відбудеться в Херсоні 31 жовтня з 14:00 до 20:00 на подвір’ї ОЦНТ (просп. Ушакова, 16).

Вхід вільний, але організатори просять дотримати dress-cod: вдягнутися персонажами слов’янської міфології та українських казок, наприклад: чорти, відьми, упирі, мавки, русалки, лісовики, водяники, потерчата, злидні, повітрулі, ворожбити, знахарі, характерники та інша нечисть.

У програмі заходу:

– фестиваль гарбузової каші та тематичної кулінарії;

– ярмарок сувенірної продукції, майстер-класи;

– кабаковий карвінг;

– театралізована концертна програма;

– ігри, конкурси, розваги.

Та костюмована вечірка за участю рок-гуртів і сучасних виконавців.