Письменника Сергія Жадана затримали у Мінську, заборонили в’їзд до Білорусі

7 лет назад 0

Українського письменника Сергія…

Про це сам Жадан повідомив 11 лютого на своїй сторінці у Facebook.

За його словами. близько 2-ї години ночі до нього у готельний номер прибув міліцейський патруль.

"Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до КГБ. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. У Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили — виявляється, мені ще 2015-го заборонено в'їзд на територію РФ із формулюванням "за причастность к террористической деятельности", а  оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном", — зазначив він.

"Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в'їзду до Білорусі на невизначений термін", — додав Жадан.

У департаменті консульської служби МЗС України заявили, що консул з'ясовує причини та обставини затримання в Білорусі Сергія Жадана, а посольство України у Білорусі звернулося до МЗС країни з вимогою пояснити причини та обставини затримання.

   

У свою чергу перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що посольство України в РБ та МЗС Украіни "вже готують ноту з цього приводу".

"Посольство тільки-но про це дізналося, бо родина не зверталася до них раніше, а білоруси не дали цієі інформації про затримання громадянина України, що, безумовно, є порушенням. МЗС вже дало доручення, щоб працівники посольства супроводжували Сергія в аеропорт і до перетину кордону …Це дійсно ганьба і пора жорстко ставити питання перед Мінськом про неприпустимість дій ФСБ, що в цей ганебний спосіб, через формування спільних "чорних списків" намагається погіршити наші з білорусами двосторонні взаємини", — зазначила Геращенко. 

 Як відомо, 1 лютого у Мінську міліція затримала журналіста "Громадського ТБ Донбасу" Віталія Сизова, який прибув до Мінська, щоб зробити репортаж про засідання тристоронньої контактної групи, у нього була акредитація МЗС Білорусі. За кілька годин  Сизова випустили і вказали, що "необхідно терміново" покинути Білорусь. Сам Сизов повідомив, що причиною затримання стала заборона в'їзду на територію Росії.