У Португалії відбувся фестиваль на підтримку херсонського театру

10 месяцев назад 0

В Португалії, у місті Брага, відбувся театральний фестиваль МІТ (Mostra Internacional Teatro). Цього року він проходив на підтримку Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша. Що презентували його учасники та яку допомогу отримав театр з Херсона дізнавались кореспонденти Суспільного.

Організатори фестивалю — Євразійська театральна асоціація та театральна компанія міста Брага. Участь у ньому взяли сім країн, розповів Суспільному генеральний директор херсонського театру Олександр Книга.

"Це було так зворушливо, коли всі друзі нашої Євразійської театральної асоціації, яку я очолюю вже другий термін, приїхали, щоб підтримати саме наш театр. Серед них колективи театрів з Казахстану, Киргизстану, Туреччини та Португалії, також були і представники з України" , — говорить Олександр Книга. Директор херсонського театру Олександр Книга в Португалії на театральному фестивалі. Фото: Олександр Книга/Facebook
Протягом тижня учасники фестивалю демонстрували свої вистави на різні тематики. У виставі "Птахи" за Арістофаном португальський театр показав общипану курку, яка видає з себе орла. На думку Олександра Книги, це українське уявлення про рашизм. Актори вистави — біженці з України.

"Були цікаві проєкти з України, в них взяли участь тимчасово переміщені творчі люди, які зараз знаходяться в Португалії. Їх всіх об'єднали, дали можливість творити, підписали з ними контракти на рік та платили зарплату. За цей час вони випустили кілька вистав, і ці вистави теж були представлені на фестивалі", — говорить директор херсонського театру. Директор херсонського театра Олександр Книга на сцені з директором португальського театру Руї Мадейра. Фото: Олександр Книга/Facebook
За його словами, атмосфера фестивалю надихнула на нові проєкти. Також по закінченню фестивалю керівнику театру з Херсона вручили 3400 євро.

"Це гроші, які надонатили нам глядачі. Вони приходили на вистави і кидали їх в скриню. Також на підтримку нашого театру буде перераховано 50 % від продажу квитків. Нам дуже необхідна ця підтримка, бо ми намагаємося відновити роботу театру, а випустити виставу без коштів – просто неможливо" , — каже Олександр Книга.
 
Херсонський театр не представляв своїх вистав на цьогорічному фестивалі у Португалії, їх планують показати на фестивалях у Словаччині та Грузії, які відбудуться влітку.

Міжнародний фестиваль МІТ (Mostra Internacional Teatro) відкрився 2 травня 2023 року.