Українська комедія стала фіналістом італійського «Оскара»

6 лет назад 0

Українсько-італійський фільм "Ізі" режисера  Андреа Маньяні  увійшов до п'ятірки фіналістів для отримання нагороди Давид ди Донателло в номінаціях "Кращий режисер-дебютант" і "Кращий актор".

Давид ді Донателло — це найпрестижніша нагорода в італійському кінематографі, італійський "Оскар". Її щорічно вручає з 1956 року Академія італійського кіно. Нагорода зроблена у вигляді золотої статуетки — копії статуї Давида скульптора Донателло.

Премія вручається в 24 категоріях. В даний час кінопремію "Давид ді Донателло" і Академію італійського кіно очолює кінорежисер і сценарист Джуліано Монтальдо.

Повнометражний фільм "Ізі" — це перша офіційна копродукція України з Італією. Стрічка була створена за підтримки Держкіно України, Міністерства культури Італії та аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія (Італія).

За сюжетом колишній гонщик італієць Ісідоро перебуває в постійній депресії. Живе з матір'ю. Брат доручає йому перевезти тіло загиблого заробітчанина-маляра Тараса на угорсько-український кордон. ­Однак там ніхто не зустрічає Ісідоро. Він вирішує самотужки шукати в Україні родичів Тараса. Знає лише, той жив у карпатському селі Кам'янка. Машину італійця вкрали, вимушений тягнути труну на собі.

У фільмі зіграли італійські та українські актори Ніколя Ночелла, Барбара Буше, Остап Ступка, Вероніка Шостак і Орест Гарда.