Через різні шахрайські схеми п’ятеро жителів Херсонщини втратили понад 100 тисяч гривень

5 месяцев назад 0

36-річний жительці Херсона через мобільний додаток зателефонувала нібито працівниця соціальної служби і повідомила про грошові виплати громадянам. Для отримання коштів необхідно було лише назвати код підтвердження, який надійшов на номер заявниці. Жінка назвала код, після чого з її рахунку зникло три тисячі гривень. 

Про це повідомила пресслужба поліції Херсонської області.

67-річний житель обласного центру у соціальній мережі прочитав повідомлення про можливість отримання жителями деокупованих територій грошової допомоги. Чоловік перейшов за посиланням, заповнив анкету та ввів дані своєї банківської картки. Потім йому зателефонував нібито працівник банку і сказав, що на його рахунок мають надійти кошти. Але для підтвердження операції заявнику необхідно назвати коди з смс-повідомлень, які надійшли на його номер. Чоловік виконав умови, після чого з його банківського рахунку шахраї зняли 10 тисяч гривень.

Шановні громадяни! Інформацію про грошові виплати отримуйте лише з офіційних джерел. Якщо ви оформляли допомогу, то очікуйте на сповіщення про нарахування у застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

38-річному херсонцю зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку і розповів, що картку заявника заблоковано через хакерську атаку. Для її розблокування необхідно було назвати реквізити та CVV-код. Після виконання цих умов з рахунку чоловіка шахраї зняли 40 тисяч гривень.

Всі операції щодо банківського рахунку проводьте безпосередньо у відділенні банку або самі зателефонуйте у фінустанову, телефон якої є на звороті вашої картки. Нікому й ніколи не повідомляйте секретну інформацію про свій банківський рахунок, паролі карток тощо.

75-річній жительці Бериславського району зателефонувала невідома жінка і представилася працівницею поліції. Вона сказала, що донька пенсіонерки потребує допомоги і для цього потрібні гроші. Літня жінка розхвилювалася та розгубилася, не перетелефонувала доньці, а через термінал перерахувала на надісланий їй рахунок 50 тисяч гривень. Лише після цього вона зателефонувала доньці й дізналася, що з нею все добре і вона вдома.

36-річний мешканець Нововоронцовської громади у месенджері отримав повідомлення від знайомої з проханням терміново позичити гроші на лікування. Не перевіривши інформацію, чоловік перерахував на надісланий йому рахунок 10 тисяч гривень. Згодом заявник дізнався, що акаунт знайомої зламали аферисти, які від її імені розсилали всім друзям та знайомим повідомлення з проханням позичити гроші.

Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не поспішайте виконувати його вимоги, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Не панікуйте, а спокійно з’ясуйте, в якому саме відділенні поліції перебуває ваш родич, уточніть його ім’я та по батькові чи дату народження – як правило, вже на цьому етапі шахраї розуміють, що їх викрито, адже такими даними вони не володіють. Якнайшвидше перевірте отриману інформацію, зателефонувавши безпосередньо людині, якій нібито потрібна допомога.

За усіма фактами поліція відкрила провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Обов’язково перевіряйте достовірність інформації, перед тим як вчиняти якісь дії.