Другий етап ринку землі надасть можливості для бізнесу — думка

2 месяца назад 0

У Мінагрополітики констатують, що земельна реформа та ринок землі були створені для того, щоб надати землевласникам можливість розпоряджатися своїми правами, а бізнесу — розвиватися. 

Сьогодні представники бізнесу також вбачають перспективи розвитку у впровадженні кожного етапу реформи. Черговий етап ринку землі, який стартує з 2024 року, — це доступ до ресурсу, без якого, по суті, неможливо розвивати переробну галузь України, впевнений керівник компанії Volodar Володимир Нагорний. 

«У сучасних умовах, коли чимало сировинних виробників прагнуть перейти до переробки, реалізація другого етапу ринку землі може  допомогти виробникам реалізувати дані цілі. Тим самим стати поштовхом розвитку країни в першу чергу. Адже переробна галузь цілком може бути флагманом української економіки та зростання ВВП у наступні роки», — говорить експерт.

Як додав Володимир Нагорний, переробка та довгострокові інвестиційні проєкти потребують великих капіталовкладень та тривалого часу. На орендованих землях такі проєкти реалізувати дуже складно, оскільки немає гарантій щодо продовження договору. Крім того, орендар не може використовувати землю як заставу для отримання кредиту.

За словами фахівця, у зв'язку з цим, другий етап ринку землі, який передбачає можливість купівлі-продажу землі юридичними особами, є важливим фактором для розвитку аграрного сектору України.

«Для переробної галузі це не стільки поштовх, скільки відповідний ресурс, суттєві можливості в порівнянні з попередніми етапами ринку землі. Уявіть собі, ви зараз хочете побудувати завод, однак немає відповідної території. Проте є сільськогосподарські землі, які наближені до лінії електропередач, які наближені до доріг. В такому випадку землі сільгосппризначення можуть бути забудовані», — додав Володимир Нагорний.

За словами експерта, раніше ми цього чомусь боялися. Хоча, якщо подивитися на сусідню Польщу, то вся їхня переробка розташована на тих землях, які ще позавчора були сільськогосподарськими. І нічого критичного не сталося, навпаки країна розвивається.

Нагадаємо, Volodar проводить додатковий набір інвесторів для придбання земель в усіх регіонах так званого кукурудзяного поясу (лісостепової зони). Деталі щодо співпраці можна дізнатись за тел.: +38 (093) 081-18-17.