Експерти підрахували, скільки фермерам коштуватиме очищення сільгоспземлі забрудненої внаслідок війни

1 год назад 0

Зерно, вирощене на ґрунтах з воєнно-техногенним забрудненням, може спричиняти появу злоякісних утворень чи порушувати діяльність нервової системи людини. Тому очищення ґрунтів є не менш важливою місією, як і звільнення нашої території від російських загарбників.

Про це розповіла кандидатка географічних наук Анастасія Сплодитель в матеріалі «Чи можна вилікувати ґрунт від війни — відповіді на найпоширеніші запитання» на Kurkul.com.

Процес перетворення забруднених земель у придатну для використання площу називають рекультивацією . Вибір технології рекультивації залежить від характеру та ступеня забруднення, цільового призначення або використання ділянки, що відновлюється, а також від наявності результативних та економічно ефективних технологій.

Які є технології очищення ґрунту та скільки це коштує?

Експерти ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» підрахували вартість 9 технологій очищення ґрунту. Результати досліджень продемонстровані в таблиці нижче.

Для найбільш забруднених територій кращим варіантом є консервація землі, яка зазнала катастрофічних пошкоджень. 

«Консервація передбачає припинення або часткове припинення господарської діяльності і вилучення землі із сільськогосподарського обігу. Найкращим варіантом підтримки таких територій це надання природоохоронного статусу цим територіям для забезпечення якісного менеджменту» — прокоментувала Анастасія Сплодитель.

Практика консервації в Україні використовувалась після Чорнобильської катастрофи, де значну частину земель визнали природоохоронними. Але такий метод виключає будь-яку роботу з землею, а це не влаштовуватиме аграріїв, які хочуть працювати.