ФАО надасть фермерам Херсонщини модульні зерносховища

5 месяцев назад 0

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочинають програму, у межах якої фермери Херсонської області зможуть отримати модульні зерносховища місткістю 300, 500 та 1000 т.
Як передає , про це повідомляє 

Зазначається, що ця ініціатива є частиною Стратегії підтримки зберігання зерна, яка реалізується за фінансової підтримки Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

«Ця ініціатива має вирішальне значення для забезпечення потужностями для зберігання українських зернових та олійних виробників, особливо тих, які працюють у найбільш постраждалій Херсонській області. Довгостроковий вплив сприятиме підтримці глобальних поставок продовольства, зміцненню продовольчої безпеки та захисту засобів до існування як на рівні домогосподарств, так і на національному рівні», – розповів голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Загалом ФАО та Мінагрополітики планують роздати 244 модульних сховища. Ці зерносховища будуть доступні для сільгоспвиробників, які обробляють землі на території Херсонської області. Надання модульних одиниць зберігання буде визначатися на основі кількості отриманих заявок і частки оброблюваної землі.

Щоб взяти участь у програмі, фермери повинні мати від 100 га землі в Херсонській області в офіційному обробітку та використовувати отриману техніку для зберігання власної зібраної продукції.
Заявки приймаються протягом трьох тижнів до 21 січня 2024 року. Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок учасники програми отримають підтвердження допомоги через Державний аграрний реєстр та будуть повідомлені про час доставки.

Через обмежену кількість модульних одиниць зберігання заповнення та подання заявки не є гарантією підтримки та залежить від критеріїв оцінки та остаточного рішення ФАО.

​Як повідомляв Укрінформ, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у грудні 2023 року оголосила про початок другого циклу грантової програми для підтримки українських фермерів, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.​