Прокуратура забере у фермера 65 га землі, яку він незаконно здав у суборенду

3 недели назад 0

На Вінниччині прокуратура ініціювала дострокове розірвання договору з фермером, який узяв 65 га землі для фермерства і віддав у суборенду. Про це повідомила пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

«Рішенням Господарського суду Вінницької області частково задоволено позов Хмільницької окружної прокуратури про розірвання договору оренди землі та зобов’язання фермерського господарства повернути її у комунальну власність Самгородоцької сільської громади Хмільницького району», — йдеться у повідомленні.

Йдеться про 4 земельні ділянки загальною площею 65,4 га вартістю 14,4 млн грн, які громадянин у 2018 році взяв у строкове платне користування для ведення фермерського господарства.

Втім надалі орендар не створив власного фермерства, як було передбачено договором оренди, а передав землю у суборенду третій особі — іншому господарству.

«Оскільки таким чином було порушено законність землекористування та створено передумови для відчуження ділянок, прокуратура в судовому порядку ініціювала дострокове повернення землі з оренди», — зазначили у відомстві.  

Після набуття рішенням законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання.

  • У держпідприємств вилучатимуть земельні ділянки с/г призначення без їх згоди — президент підписав Закон
  • Вимагав гроші за оренду пасовищ і погрожував отруїти худобу — фермер на Волині звинувачує голову ОТГ
  • На Одещині підприємець незаконно вирощував зернові на природоохоронних землях

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.