«Раннє відновлення бізнесу на півдні України»: підприємці з Херсону шукають фінансування на розширення й відновлення власної справи
2 недели назад 0
Стартував новий етап конкурсу міні-проєктів «Раннє відновлення бізнесу на півдні України», за результатами якого відібрала нову групу з 14 підприємців-професіоналів з Херсону і Миколаєва, які змагатимуться за фінансову підтримку власної справи.
Автори кращих ідей отримають грошову підтримку до 180 тис. грн, на яку зможуть придбати необхідне обладнання або покрити інші витрати.
Захід пройшов у четвер, 28 листопада, на базі Миколаївського обласного центру зайнятості.
«Ми мали конкуренцію серед заявників один до десяти. На кожне ваше місце було ще дев’ять претендентів. Але сьогодні тут саме ви. Тому вбирайте корисну інформацію й користуйтеся цим нетворкінгом. Після навчання ми визначимо найкращих, які отримають фінансування для підсилення власної справи. І я дуже рада, що цей проєкт важливий і для вас, і для органів державної влади та місцевого самоврядування» , — каже Анна Ганжул , координаторка проєкту.
Під час знайомства херсонські підприємці розказали свої історії й поділилися своєю мотивацією брати участь в проекті.
Так, Юлія Грицевич разом з чоловіком до повномасштабної війни мала магазин професійної косметики у Херсоні, який спеціалізується на продажу широкого асортименту продукції для професіоналів у сфері краси. Проте з початком бойових дій, через окупацію, пошкодження приміщення та втрату усіх товарів родина була змушена припинити роботу закладу. Після деокупації Херсону, з грудня 2022 року магазин релокували до Миколаєва, де він продовжує працювати сьогодні. Тому за рахунок програми підприємниця планує відновити повноцінну діяльність свого бізнесу, зокрема розширивши асортимент професійних товарів.
«Хочу збільшити продаж за нових товарів. Також необхідно замінити зовнішню рекламу й зробити у магазині зону відпочинку для мам, які приходять з дітьми» , — каже Юлія.
Світлана Максимович у Херсоні займалась торгівлею. За рахунок програми планує розширити свій бізнес за рахунок нового виробництва й продажу напівфабрикатів, а також кулінарії.
«Хочу навчитись правильно складати бізнес-план, бо вперше беру участь в такому проекті. Мені потрібні нові знання» , — зізнається жінка.
Херсонський підприємець Олександр Власов займався громадським харчуванням – мав п’ять пекарень по місту й області. За рахунок допомоги хоче відкрити нову модернізовану пекарню у Чорнобаївці.
«Я завжди хочу дізнаватися щось нове, як інші підприємці ведуть свій бізнес, щоб вдосконалювати себе і своє підприємство» , — каже чоловік.
Катерина Кондратюк мала магазин дитячого одягу й іграшок у Херсоні. За рахунок отриманих коштів планує виготовляти на 3D-принтері розвиваючі ігри й сувенірну продукцію, у тому числі патріотичну.
«Зараз в Херсоні це дуже потрібно, адже діти не відвідують дитячі садочки та школи, практично немає додаткових гуртків. І батьки самостійно займаються вдома з дітьми» , — вважає Катерина.
Організатори розповіли, що на відібраних учасників попереду чекають три навчальні модулі, які триватимуть до 7 грудня. Кожен етап навчання завершуватиметься пітчингом, де буде обрано переможців.