Ринок землі: продаж і оренда

3 года назад 0

З 1 липня херсонські аграрії зможуть купувати сільськогосподарську землю без жодних схем.

— Прийняті всі необхідні закони для запуску ринку землі… Зараз ми протягом місяця приймемо підзаконні акти, які необхідні для запуску ринку землі, забезпечимо через програму фінансування 5-7-9% фінансування для фермерів… І з 1 липня 2021 року ми, фактично, згідно графіку, запустимо ринок землі, — повідомив Міністр аграрної політики України Роман Лещенко.

Він уточнив: якщо є продавець, готовий продати громадянину України землю, є відповідно задекларований дохід, що дозволяє цю землю купити, якщо земля не обтяжена будь-якою орендою, її можна купити, по ціні не менше нормативно-грошової оцінки. Кожен земельний пай має свою нормативно грошову оцінку, зазначену в державному акті на землю. Розрахунок може здійснюватися лише у безготівковій формі, за нотаріальним посвідченням, через банківський перерахунок, офіційно, зі сплатою всіх податків.

Міністр нагадав, що понад 60% української землі наразі перебуває в оренді. Купівля землі, яка наразі орендована, — питання переважного права.

— Якщо громадянин, в якого є земельний пай в оренді, захоче продати його, він має звернутися з відповідним листом до орендатора, який має переважне право купити цю землю. За два місяці орендар має вирішити, купляти пай, чи ні. Якщо ні, то пай можна продати, але повноцінно розпоряджатися цією землею без обтяжень оренди можна буде після того, як закінчиться договір оренди», — пояснив Роман Лещенко.

Також він уточнив, що орендар може за власною ініціативою звернутися до власника землі із пропозицією про купівлю-продаж ділянки.

Анатолій НІКОЛАЄВ.