Суттєве подорожчання тарифу на воду анонсували в Новій Каховці

7 месяцев назад 0

Разом із водовідведенням тариф планують підвищити з 27,4 до 44,18 грн/кубометр.

Значне підвищення тарифів на послуги місцевого водоканалу анонсували в Новій Каховці. Повідомлення про це оприлюднили на офіційному сайті міської ради.

За інформацією комунального підприємства “Міський водоканал”, планується встановити тариф на централізоване водопостачання на рівні 14,42 грн/кубометр (зараз — 10,79), а на водовідведення — 29,76 грн (зараз — 16,61). Таким чином загальний тариф разом із водовідведенням має зрости з 27,4 до 44,18 грн/кубометр.

Востаннє тарифи новокаховського водоканалу переглядали в травні 2019 року. Тоді їх затвердили не з першого разу через масові протести місцевих жителів. Як стверджує директор водоканалу Валерій Радованець, тоді тарифи встановили значно нижче собівартості. 

— Через це підприємство за 2 роки недоотримало 17,3 млн грн, з врахуванням відшкодування з місцевого бюджету різниці в тарифах, — сказав він.

Готувати новокаховчан до можливого підвищення тарифів на послуги водоканалу почали вже з цієї весни. У місті заявили, що комунальне підприємство опинилось на межі банкрутства. А через величезні борги навесні його адмінбудівлю навіть відключали від електропостачання.

— Радованець прийшов до мене й каже: “Дайте 5 млн грн!” Але цих грошей йому дати ні з чого. Ми й тарифи водоканалу не піднімаємо, і не переглядаємо ставки місцевих податків, щоб було з чого наповнювати бюджет. А істина посередині. Її треба шукати, — сказав на засіданні виконавчого комітету міськради 22 червня міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

За його словами, заборгованість населення за послуги водоканалу нині становить 10 млн грн.

Олег БАТУРІН.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.