Суттєве подорожчання тарифу на воду анонсували в Новій Каховці

2 года назад 0

Разом із водовідведенням тариф планують підвищити з 27,4 до 44,18 грн/кубометр.

Значне підвищення тарифів на послуги місцевого водоканалу анонсували в Новій Каховці. Повідомлення про це оприлюднили на офіційному сайті міської ради.

За інформацією комунального підприємства “Міський водоканал”, планується встановити тариф на централізоване водопостачання на рівні 14,42 грн/кубометр (зараз — 10,79), а на водовідведення — 29,76 грн (зараз — 16,61). Таким чином загальний тариф разом із водовідведенням має зрости з 27,4 до 44,18 грн/кубометр.

Востаннє тарифи новокаховського водоканалу переглядали в травні 2019 року. Тоді їх затвердили не з першого разу через масові протести місцевих жителів. Як стверджує директор водоканалу Валерій Радованець, тоді тарифи встановили значно нижче собівартості. 

— Через це підприємство за 2 роки недоотримало 17,3 млн грн, з врахуванням відшкодування з місцевого бюджету різниці в тарифах, — сказав він.

Готувати новокаховчан до можливого підвищення тарифів на послуги водоканалу почали вже з цієї весни. У місті заявили, що комунальне підприємство опинилось на межі банкрутства. А через величезні борги навесні його адмінбудівлю навіть відключали від електропостачання.

— Радованець прийшов до мене й каже: “Дайте 5 млн грн!” Але цих грошей йому дати ні з чого. Ми й тарифи водоканалу не піднімаємо, і не переглядаємо ставки місцевих податків, щоб було з чого наповнювати бюджет. А істина посередині. Її треба шукати, — сказав на засіданні виконавчого комітету міськради 22 червня міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

За його словами, заборгованість населення за послуги водоканалу нині становить 10 млн грн.

Олег БАТУРІН.