Ведення бізнесу у взаємодії із країною-агресором – підозрюється житель Херсонщини

2 недели назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури жителю регіону заочно повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору та провадженні з нею господарської діяльності (ч. 1  ст. 111-2, ч. 4 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

За даними слідства, 68-річний підозрюваний маючи право діяти від імені фермерського господарства, зареєстрованого у Бериславському районі, під час окупації регіону передав майнові права та власне майно підприємства представникові російського ТОВ.  
 
Підозрюваний також підписав угоду із цим ТОВ відносно ще кількох фірм, взяв участь у їх перереєстрації за законодавством росії, а в подальшому очолив суб’єкти господарювання.  Чим фактично забезпечував обіг російської валюти на окупованій території та сплату податків і зборів до бюджету ворожої країни. 
 
Крім того, перереєстровані підприємства вели спільну господарчу діяльність із зазначеним товариством. Підозрюваний через російського «колегу» оформлював товарні кредити, суми яких обчислювались у десятки мільйонів рублів. 
 
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.