У ДАР додано нову функцію приєднання до кабінету фермерського господарства земель ФГ

1 год назад 0

У ДАР додано функцію приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України — членів ФГ. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Новий функціонал дозволить фермерським господарствам отримувати через Державний аграрний реєстр допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам — членам фермерського господарства на праві власності, користування.

«У кабінеті аграрія ДАР додано новий розділ Фермерське господарство, де представник ФГ юридичної особи або ФОП — засновник сімейного фермерського господарства може відправити заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України членів або засновників фермерського господарства», — пояснили у відомстві.

Приєднання ділянок відбувається за таким алгоритмом:

  • Представник ФГ як юридичної особи або ФОП — засновник СФГ скеровують через ДАР запит на приєднання відповідних земельних ділянок до фізичних осіб, вказавши ІПН громадянина, ділянки від якого він хоче приєднати до кабінету ФГ, а також додавши документи, що підтверджують право користування цими ділянками — Статут або Договір про створення фермерського господарства
  • Другий крок — підтвердження у кабінеті ДАР запиту на боці фізичної особи, яка має на праві власності або користування запитувану земельну ділянку. Обов’язковою умовою є наявність у ДАР прикріплених до ділянки документів, що підтверджують речове право.
  • Останній крок — затвердження заявки на боці представника ФГ як юридичної особи або ФОПа — засновника СФГ. Після цього ділянки громадян України стають частиною земельного банку ФГ/СФГ у ДАР. Вони враховуються під час обчислення загальної площі землі в користуванні, а також можуть брати участь у програмах підтримки.

«Для категорії ФГ така функція була чи не найбільш очікуваною та затребуваною. З огляду на це, Мінагрополітики завдяки підтримці Світового банку та ЄС змогло побудувати та реалізувати цей унікальний інструмент у ДАР», — зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

За потреби заявка на приєднання земельних ділянок до кабінету ФГ/СФГ може редагуватись, а також може бути анульованою за згодою обох сторін. Однак, з моменту подання заявки на підтримку і до моменту завершення її розгляду, зміна статусу таких ділянок неможлива. До того ж одна ділянка може бути подана на підтримку в межах однієї програми лише один раз.

Детальна інструкція із приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України — членів ФГ доступна за посиланням.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.