У Херсоні боротьба з хворобами тварин обійдеться бюджету майже в 500 тис. грн

3 года назад 0

На початку літа 2018-го року у Херсонській області було зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Тоді, аби запобігти розповсюдженню небезпечного вірусу, було введено карантин в деяких районах області: Білозерському, Бериславському, Високопільському, Великоолександрівському, Новотроїцькому та у місті Херсон. Проте, це не єдиний випадок спалаху інфекції, що пережила наша область.

За інформацією головного управління Державної споживчої служби у Херсонській області, вперше в Україні АЧС було виявлено у 2012 році. З того моменту на території всієї країни зареєстровано 228 спалахів АЧС, зокрема шість у Херсонській області.

Також, згідно з підрахунками ветеринарної служби, станом на 1 листопада 2019 року у Херсоні нараховується 372 голови великої рогатої худоби, 278 голів малої рогатої худоби, 235 свиней, 25 коней, 680 кролів, 12 тис. собак та котів, близько 500 тис. голів птиці та 6916 бджолосімей. За всіма цими тваринами потрібно спостерігати, аби уникнути спалахів небезпечних хвороб, що можуть нашкодити й людям. Також у разі виявлення захворювань їх потрібно лікувати, щоб уникнути розповсюдженню захворюваності.

Для мінімізації хвороб серед тварин у місті хочуть запровадити програму "Протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин у Херсоні". Ця програма розрахована на 2020-2023 роки. За чотири роки на її реалізацію планують витратити 459 тис. грн з міського бюджету.

"Для роботи щодо поліпшення епізоотичного стану у Херсоні потрібні постійні цілеспрямовані заходи з профілактики африканської чуми свиней. Потрібна своєчасна діагностика, а також у випадку її виявлення — своєчасна локалізація та ліквідація", – зазначають в державній службі ветеринарної медицини.

Головні заходи, що будуть реалізовуватися у рамках виконання цієї програми – забезпечення ветеринарної служби необхідними матеріалами: спецодягом, паливно-мастильними засобами, дезінфікуючими речовинами. У цьому році на це планують виділити 152 тис. грн. З 2021 по 2023 рік на цю програму планують виділяти кожного року по 102 тис. грн.

Антон КОСТЮК
Гривна


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.