Українці отримають компенсації від ООН за збитки через війну

4 месяца назад 0

Українці можуть претендувати на міжнародні компенсаційні виплати за збитки, які завдала їм та їхньому майну країна-агресор. Для цього є спеціальний механізм ООН.

У Гаазі запущено міжнародний механізм для виплат громадянам України, майно яких постраждало від російської агресії. Про це повідомила заступник міністра юстиції Ірина Мудра.

Вона розповіла, що буде створено спеціальний фонд для виплат українцям. Вже у квітні поточного року громадяни нашої країни зможуть подати заявки на отримання компенсації в рамках ініціативи ООН.

Ірина Мудра зазначила, що за допомогою міжнародної угоди далі буде створено компенсаційну комісію, яка розглядатиме кожен конкретний випадок. Після цього заснують виконавчий орган для нарахування компенсацій.

За словами заступника міністра юстиції України, пройде не менш як рік, доки будуть дотримані всі бюрократичні та організаційні процедури.

"Тому сказати, що можна буде отримати компенсації завтра, на жаль, як би мені цього не хотілося, ми не можемо, але ми над цим працюємо, щоб це запрацювало, щоб люди зрештою мали куди звернутися для отримання компенсації за шкоду" , — заявила Ірина Мудра.
Як джерело фінансування виплат можуть бути використані заморожені на Заході російські активи. Принаймні, з такою ініціативою виступив український уряд. Він вважає, що буде дуже логічно, якщо Росія сама сплатить шкоду, заподіяну українцям.