Збитки «Херсонобленерго» від дій рф склали 2 млрд грн — VS Energy

2 месяца назад 0

Збитки «Херсонобленерго» від дій росії на території України, за попередньою оцінкою склали близько 2 млрд грн. Такі дані повідомила група компаній VS Energy, власник обленерго, з посиланням на  Віліса Дамбінса , акціонера групи компаній VS Energy.

«Херсонобленерго» оцінює вартість мінімального відновлення зруйнованих або пошкоджених у Херсонській області електричних мереж щонайменше в 747 млн грн. Тільки на відновлення двох зруйнованих підстанцій 150 кВ необхідно близько 270 млн грн. Постійні обстріли міста та населених пунктів області призводять до нових пошкоджень.

«У деяких районах області підстанції практично знищені і потребують повної заміни всього обладнання. В інших випадках – вже працюють у мінімально можливому складі устаткування, однак без резерву. Тому їхнє обладнання безперервно несе навантаження, часом надмірне. Це унеможливлює проведення навіть нетривалих попереджувальних ремонтів та суттєво зменшує експлуатаційний ресурс»,  – – повідомив операційний директор управляючої компанії «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна»  Володимир Гетманов .
Після звільнення Херсонщини в листопаді 2022 року група компаній VS Energy вже витратила на на аварійно-відновлювальні роботи в області 25,2 млн грн. Ще 28 млн грн на придбання високовольтних вимикачів передало Товариство Червоного Хреста, уточнили в «Херсонобленерго».

Суттєву допомогу енергетикам Херсонщини надає також державний енергетичний хаб Міністерства енергетики України.
Енергетики «Херсонобленерго» перш за все відбудовують лінії електропередач і підстанції на заміну зруйнованим, використовуючи резервні схеми електропостачання.

Обленерго вимушено застосовує тимчасові схеми живлення енергооб’єктів, у тому числі на нижчому класі напруги. Інколи це призводить до зростання втрат електроенергії.

У відновленні електромереж Херсонської области беруть участь також робітники «Чернівціобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнеобленерго», «Кіровоградобленерго», (група VS Energy), а також «Прикарпаттяобленерго», «Миколаївобленерго», «Тернопільобленерго», «ДТЕК Дніпровські електромережі» та «ДТЕК Одеські електромережі».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.