В штабе Зеленского крымскотатарскому народу пообещали «перспективу национального развития»

5 лет назад 0

Владимир Зеленский, один из главных претендентов на пост президента Украины, за короткий срок кандидатства успел проявить себя в качестве волевого, открытого и прямого лидера. Зеленский без лишних объяснений игнорирует попытки вовлечь себя в дебаты с уже фактически списанным президентом Порошенком, явно демонстрируя не словом, а делом, будущие направления политического развития.

Кандидат Зеленский отлично подходит под стандарты современного политического лидера, и даже прошлое в виде «Квартала 95» — его «фишка», маленькая странность, которая делает его ближе к народу и является неотъемлемой составляющей популярности.

Слева направо: Джастин Трюдо, Владимир Зеленский, Эммануэль Макрон

В серьезности персонажа «кандидат в президенты Зеленский» уже нет сомнений. И представители крымскотатарского народа, которых сложно заподозрить в сатирическом видении ситуации, официально обратились к возможному будущему президенту с конкретными вопросами, которые не были проигнорированы. Вопросы от имени крымскотатарского народа задавал его нынешний лидер —  Мустафа Джемилев. Ответы были опубликованы на официальном сайте штаба Зеленского.

Мустафа Джемилев

Ответы штаба Зеленского на вопросы Мустафы Джемилева о статусе Крыма и крымскотатарского народа

Вопрос 1:

Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Чи ви все ж таки вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно необхідно повернути до складу України?

Ответ:

Крим, безумовно, є окупованою територією України. Як відомо та визнано у всьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб. Так званий «референдум» не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського та іншого етнічного походження.

Вопрос 2:

Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав’язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

Ответ:

Крим був, залишається та буде частиною України, яка має повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій. Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або у використання суверенні території України та її громадян – це не може бути предметом переговорів та домовленостей! Позиція є непохитною та безкомпромісною. Жодні домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутися ціною Криму та українських громадян, які вимушені залишитись у тимчасово окупованій АРК.

Вопрос 3:

Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

Ответ:

Загалом, питання незалежності, суверенності та територіальної цілісності України не можуть бути предметом будь-яких міжнародних переговорів або домовленостей. Тобто за жодних обставин розмови про розмін Криму на мир у Донбасі відбуватися не можуть. Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів чи регіонів України. Навіть більше, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей залишились у складі вільної та незалежної України, вони б уже зараз мали більше свобод та повноважень, ніж будь-коли будуть мати під владою РФ.

Звичайно, що військове вирішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників. І це означає, що говорити з владою РФ нашим офіційним представникам доведеться. Але це має відбуватись за участі західних партнерів України, і за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави.

Вопрос 4:

Деякі кандидати в президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

Ответ:

Ми маємо підтримувати контакти з нашими громадянами, які зараз страждають під окупаційною владою. Але ці контакти мають носити виключно культурно-інформаційний та гуманітарний характер. З урахуванням того, що зараз робить РФ на Донбасі та у Криму, питання про зняття економічної блокади тимчасово окупованих територій розглядатися не може.

Вопрос 5:

Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію — тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?

Ответ:

Ми не розділяємо та не будемо розділяти та розглядати окремо питання Донбасу, Криму чи Азовського моря. Але історія та жертви кримськотатарського народу під час сталінських, а зараз і путінських репресій, та їхній внесок у становлення та розвиток незалежної України є беззаперечними підставами запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку та ролі після звільнення Криму. Ми вважаємо, що ця роль та перспектива не має спиратись на порожні політичні обіцянки. Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки й гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари матимуть чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною.

Что сулит крымскотатарскому народу президентство Зеленского

Напомним читателям, что вопрос крымскотатарской автономии, которая должна распространиться как непосредственно на Крым, так и на прилегающую к нему часть Херсонской области, неоднократно поднимался иными народными лидерами начиная с 2014 года.

К настоящему моменту на спорные территории, включающие Крым, Новотроицкий, Чаплинский, Каланчакский, Скадовский  и Генический районы, помимо посягательств России налагаются и претензии крымскотатарского народа. Петр Порошенко осенью 2018 года заявил о том, что особая рабочая группа, созданная конституционной комиссией, «наработала предложения по изменениям в раздел десять Конституции Украины. Они должны закрепить неотъемлемое право крымскотатарского народа как коренного народа Украины на самоопределение в составе независимого Украинского государства. Именно такое право группа предлагает признать источником особого статуса Крымской автономии».

Однако за весь период президентства Порошенко крымские татары не только не получили автономии Крыма, но и оказались под властью России. Обращение лидера крымскотатарского народа Мустафы Джемилева к потенциальному президенту Владимиру Зеленскому говорит об окончательной утрате доверия к Порошенко. Зеленский, в свою очередь, открыто выразил мнение, что требования крымскотатарского народа обоснованы могут получить поддержку не только от государства, но и от западных партнеров.