До 9 років ув’язнення засуджено командира загону спецпризначення росгвардії, причетного до затримання та катування жителів Херсонщини

1 месяц назад 0

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури російського військового визнано винним у віддані наказів про жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Суд призначив йому покарання у виді 9 років позбавлення волі.
 
Прокурори в суді довели, що засуджений – командир 15-го окремого загону спецпризначення «Вятич» федеральної служби військ нацгвардії рф, перебуваючи на території тимчасово окупованої Іванівської територіальної громади на Херсонщині, віддавав накази на незаконне затримання цивільного населення. Мета — придушення опору місцевого населення щодо реалізації політики окупаційної влади та схилення до співпраці громадян України.
 
За його вказівкою у травні 2022, представники армії рф застосовуючи силу незаконно затримали члена сім’ї голови селищної ради та помістили до захопленого приміщення відділу поліції. Впродовж декількох годин росгвардійці вибивали з чоловіка інформацію, після чого відпустили.
 
Аналогічні дії були вчиненні й стосовно голови Старостівського округу та його близького родича. Аби схилити старосту до співпраці окупанти били його, психологічно тиснули та катували електрострумом.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.