На Херсонщині покарання відбувають 20 педофілів

1 год назад 0

Дар’ївська №10 та Північна №90 – у цих виправних колоніях окрім інших засуджених покарання відбувають особи, які вчинили сексуальні злочини стосовно неповнолітніх. Таких в’язнів на Херсонщині два десятки. В Україні за статтями, пов’язаними з педофілією, засуджено  500 осіб. До реєстру внесено дані про 365. Покарання на пробації (в умовах громади) відбувають 45 осіб, засуджених за сексуальні злочини відносно неповнолітніх, один з них мешкає в нашій області. Цікаво, що в реєстрі щодо розбещення дітей і т.д. є не лише чоловіки, а й 4 жінки… Про це під час недавньої прес-конференції розповіла начальниця філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, підполковник внутрішньої служби Тетяна Кузьмич. 

Віднедавна в Україні створено Єдиний реєстр засуджених осіб, взятих під варту (ЄРЗО). До нього вносять дані про всіх засуджених з 2010 року, зокрема, й тих, що перебувають на пробації. Наразі ЄРЗО працює в тестовому режимі, до нього внесено вже 90% відомостей. Повноцінно реєстр почне функціонувати до кінця цього року. В ньому є чотири великі розділи, один з яких — Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості  малолітніх осіб. Дані про педофіла, вина якого доведена і який вже отримав покарання, до реєстру вносяться за рішенням суду. Якщо Феміда таке не ухвалила, логічна реакція прокуратури, з вимогою внести відомості до ЄРЗО через окрему ухвалу. Дані про особу, засуджену за злочин, вбиваються пожиттєво і з реєстру не видаляються, за винятком відповідного рішення суду. Поки-що зайти до зазначеного реєстру можуть лише правоохоронці, причому далеко не всі. 

-До реєстру мають доступ лише працівники, які пройшли спеціальне навчання, які мають захищений доступ (ключ), які допомагали в розробці цього реєстру Міністерством цифрової трансформації. Тому сподіваємося, що ніхто його не зламає і не буде знищувати дані відносно цих осіб,  — розповіла Тетяна Кузьмич.

У майбутньому доступ до ЄРЗО та  його підрозділу про засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості  малолітніх зможуть зайти й уповноважені посадові особи в освітніх та медичних закладах та громадах. Право на таку інформацію установи отримають, аби сюди не змогли працевлаштуватися ті, хто мали проблеми з законом через сексуальні прояви до малечі. 

Нагадаємо, З 16 січня 2020 року в Україні набрав чинності закон про посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх осіб. Жертвою злочинів сексуального характеру в країні є кожна п’ята людина. Це офіційна статистика. Реальна картина, певно, ще сумніша. Адже частина постраждалих звертатися до правоохоронних органів бояться. 

Марина САВЧЕНКО.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.