Нелегальні перевізники до Криму на Херсонщині почали отримувати вироки

7 месяцев назад 0

Ділків, котрі заробляли на незаконних перевезеннях людей через КПВВ на адміністративній межі з окупованим Кримом, нарешті почали не тільки штрафувати, а й притягувати до Кримінальної відповідальності. Слухання  однієї з перших таких справ завершилися у Херсонському міському суді.

На лаву підсудних тут сіли робітник приватного підприємства з Запоріжжя та його спільник – водій тамтешньої станції «швидкої допомоги». У вільний від основної роботи час вони організували нелегальну доставку пасажирів у Росію через Крим. Причому особливо не хитрували: біля залізничного вокзалу Запоріжжя водій «швидкої» із напарником на приватному мікроавтобусі «Рено Трафік» підібрали чотирьох бажаючих потрапити у російський Краснодар. Довезли їх до КПВВ «Чаплинка», де пасажири вийшли з мікроавтобусу, й перетнули контрольний пункт в’їзду-виїзду на своїх ногах.   «Рено» проїхав за ними. За лінією розмежування люди знову сіли до салону мікроавтобусу, й він повіз їх Кримом, а далі через Керченський міст – у кінцеву точку маршруту.

Потім ділки-перевізники взяли двох пасажирів у зворотній шлях, і повернулися додому. Де їх уже з нетерпінням чекали «компетентні органи». Й тут виявилося, що такі мандрівки – не лише пасажирські перевезення без ліцензії, за які беруть тільки адміністративний штраф, хоча й великий. А ще й незаконне переправлення груп людей через державний кордон за попереднім зговором. За яке треба відповідати по частині другій статті 332 Кримінального Кодексу України.

Тут горе-бізнесмени таки відчули, що реально «запахло смаленим». І кинулися підписувати угоди про визнання вини із прокуратурою. На їх підставі суд «виписав» обом перевізникам-нелегалам по п’ять років позбавлення волі із дворічним випробувальним терміном. Тож тепер нові спроби зайнятися  наданням таких транспортних послуг для них «табу». Адже за таке вже можна буде отримати реальне ув’язнення у виправній колонії. До терміну якого автоматично додадуть ті самі п’ять років, отриманих за першим вироком.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.