Один із виконавців нападу на Катерину Гандзюк вийшов на свободу

2 года назад 0

Його звільнили умовно-достроково.

Один із виконавців нападу на Катерину Гандзюк — Віктор Горбунов — вийшов на свободу. Про це повідомили активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”

“Віктор Горбунов купував кислоту. Суд призначив йому найменший термін ув’язнення — 3 роки, а зовсім нещодавно він вийшов по умовно-достроковому звільненню”, — повідомили на сторінці ініціативи у Фейсбуці.

Вирок виконавцям нападу на Катерину Гандзюк набрав чинності в липні 2019 року. Тоді координатор нападу Сергій Торбін та четверо виконавців отримали від 3 до 6 років ув’язнення та зобов’язання сплатити по 50 тис грн на покриття судових витрат. 

“В 2020 році суд почав розглядати справу щодо одного з організаторів — Олексія Левіна та одного з замовників — Владислава Мангера. Проте розгляд триває досі. Захисники вбивць затягують процес, часто зриваючи засідання. До вироку тут ще далеко”, — повідомили активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”

Нагадаємо, що за версією слідства, ексголова Херсонської обласної ради Владислав Мангер підозрюється у тому, що за попередньою змовою з Олексієм Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Катерині Гандзюк, які призвели до її смерті. Обидва вони підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України.

Напад на радницю тодішнього міського голови Херсона Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року вранці. Біля її будинку жінку облили концентрованою сірчаною кислотою. Постраждалу з важкими опіками доправили до місцевої лікарні, але згодом перевели до медзакладу Києва. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла.

Нещодавно суд продовжив перебування підозрюваних Мангера та Левіна в СІЗО до 11 грудня 2021 року. 

Олег БАТУРІН.