Рибу від браконьєрів на вулицях Херсона збували

1 год назад 0

Аби задешево купити незаконно виловлену рибу, навіть серед зими не треба проводити конспіративні зустрічі з браконьєрами чи виїжджати за тридев’ять земель десь у плавні. У чому й переконалися працівники Херсонського рибоохоронного патруля. Під час рейду стихійними ринками на проспекті 200 років Херсона та на Миколаївському шосе вони виявили дві «точки» де торгували свіжими карасями, товстолобами й таранею. Деякі особини були навіть з ікрою, яка дозрівала в очікуванні нересту, але плідникам так і не судилося принести потомство.  

У порушення санітарних правил товар продавали просто під відкритим небом, у звичайних і до того ж брудних пластикових ящиках (дивись фото). Чи була риба свіжою та не зараженою паразитами, покупці довідатися не могли – адже ніяких документів про її походження «комерсанти» не мали. Тому на них склали адміністративні протоколи з перспективою за рішенням суду сплатити від 510 до 1700 гривень штрафу. Рибу сумнівного походження та якості вилучили, і суд також може ухвалити рішення про її конфіскацію та утилізацію.

— Для боротьби з реалізацією незаконно виловленої риби, Херсонський рибоохоронний патруль організовує по два-три рейди на тиждень. Щоразу знаходимо такі «точки» із браконьєрською здобиччю, — підсумовує заступник начальника Херсонського природоохоронного патруля Григорій Базенко. – Звісно, у торговців намагаємося дізнатися походження їх товару. І отримуємо стандартні відповіді – мовляв, самі купили рибу дешевше, і перепродуємо, аби заробити на прожиття.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.  

Фото надане Херсонським рибоохоронним патрулем.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.