Російські військові допитували кожного священика ПЦУ на лівобережжі Херсонщини

4 недели назад 0

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини, російські військові допитували практично всіх священиків, які залишалися при парафіях.

Про це розповів архиєрей Православної Церкви України, єпископ Херсонський і Каховський владика Борис в інтерв’ю Майстерні академічного релігієзнавства, інформує ДФУ.

Він повідомив, що до всіх священиків приходили військові РФ, ставили різні питання та перевіряли листування. Один зі священиків у Лазурному не бажав виїжджати, оскільки його не турбували через наявність церкви Московського Патріархату в населеному пункті. Інший священнослужитель, монах з Рибальчого, залишився на своїй парафії, бо не мав чого втрачати, окрім своєї служби.

Особливо трагічним є випадок зі священиком ПЦУ Степаном Подольчаком, якого росіяни закатували в окупованому Каланчаку. Владика Борис розповів, що отець Степан був дуже простим і довірливим, через що відмовився покинути парафію. Він служив там чверть століття і не думав, що його служба Богу може призвести до насильства з боку окупантів.

Степан Подольчак був настоятелем Парафії всіх Святих Землі Української, вів служби українською мовою і мав патріотичну позицію. За це росіяни неодноразово викликали його на допити до ФСБ. 13 лютого цього року Подольчака з власного дому забрали військові РФ. Від нього вимагали перейти до Московського Патріархату, але він відмовився.