За матеріалами СБУ тюремний строк заочно отримав ще один колаборант який служив окупантам в «мвд рф» на Херсонщини

3 недели назад 0

Завдяки доказовій базі Служби безпеки заочний термін ув’язнення отримав ще один колаборант, який співпрацював з ворогом у захопленому військами рф Каховському районі Херсонщини.

Про це повідомляє пресслужба СБУ Херсонської оюласті.

Зловмисником є місцевий мешканець Олег Буховець. В умовах війни чоловік добровільно погодився посилити так званий «силовий блок» росіян і очолив місцевий псевдовідділ «поліції».

Перебуваючи на посаді «правоохоронця», він виконував злочинні накази окупантів щодо придушення руху опору та поширення кремлівського режиму на захопленій територію району.

За даними слідства, ворожий поплічник контролював дотримання місцевими мешканцями окупаційного режиму, аби недопустити провокації з боку проукраїнських активістів.

Разом з іншими колаборантами – «правоохоронцями» він переслідував громадян, які чинили спротив окупаційній владі, та «вирішував» питання з їх доставки до «поліції».

На підставі зібраної СБУ доказової бази суд визнав Буховця винним за ч.7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Зловмиснику призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Наразі засуджений переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Херсонщини. СБУ відомо його місце перебування, вживаються заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.

Розслідування проводили слідчі СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.