Херсонщина та Литва співпрацюватимуть у сфері психосоціальної реабілітації

6 лет назад 0

Комісія Міністерства закордонних справ Литви підтвердила проект по впровадженню служб психосоціальної реабілітації в Херсонській та Запорізькій областях. Перспективи цього проекту обговорили під час зустрічі керівництва області з фахівцями психічного здоров’я та Міністерства охорони здоров’я Литви, які завітал 18 травня до облдержадміністрації. Заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан звертаючись до присутніх зауважив, що нині на Херсонщині перебувають 5700 бійців, які після війни потребують професійної уваги:

«Власними силами ми відкрили центр високоспеціалізованої медичної реабілітації, де воїни АТО проходитимуть всі етапи лікування за допомогою високопрофесійного медичного обладнання. І все ж найдієвішим засобом допомоги я вважаю саме курс психосоціальної реабілітації, бо найбільш негативним наслідком для бійців – є посттравматичний стресовий розлад. Можна пролікувати людину, відновити її фізичні можливості, але найважче — домогтися того, щоб ця людина знову влилася в суспільство і не тільки позбавилася комплексів і страхів, а, навпаки, стала сильнішою і мудрішою. Ми багато зробили за короткий час, але цю роботу слід вдосконалювати».  

За словами канцлера Міністерства охорони здоров’я Литви Одета Віткунієне, метою проекту є реформування психіатричної служби області, побудова служби, яка буде готова прийняти будь-які виклики суспільства, а не тільки наслідки АТО.

Делегацією Республіки Литви було обговорено етапи реформування психіатричної допомоги області з урахуванням литовського досвіду та прийнято рішення про залучення медичних фахівців з Литви для навчання херсонських спеціалістів.

Директор центру психічного здоров’я Вільнюс Мартінас Марцинкявічюс зазначив, що за проектом у вересні поточного року на території України відбудуться теоретичні навчання для 20 фахівців Херсонщини. А вже пізніше протягом тижня українська делегація вивчатиме надбання балтійських колег у Литві.

Таким чином після навчання на території області зможуть працювати мультидисциплінарні бригади для надання в тому числі військовим, послуг із психосоціальної реабілітації, що дозволить адаптувати до життя в суспільстві не тільки осіб з розладами психіки з цивільного населення, але осіб з бойової травмою, посттравматичними стресовими розладами, що в цілому призведе до повернення в звичайне життя значної кількості людей.

Після зустрічі Литовська делегація оглянула установи охорони психічного здоров’я та інші установи, які планують брати участь у навчанні та впроваджувати у себе служби психосоціальної реабілітації.

Херсонська ОДА