Міністр у справах ветеранів України перебуваючи у Херсоні схвально відгукнулась про діяльність комунальних закладів Херсонської обласної ради

5 лет назад 0

З робочою поїздкою сьогодні, 15 березня, у Херсоні перебувала Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз. Разом із заступником голови облради Оксаною Рукавішніковою, головою облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, його заступниками, головними лікарями обласних медичних закладів вона відвідала декілька обласних медзакладів, які в тому числі надають медичну допомогу ветеранам та учасникам війни.

Перш за все, Міністра ознайомили з матеріально-технічною базою та умовами лікування ветеранів у комунальному закладі «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» Херсонської обласної ради. Завдяки депутатському корпусу обласної ради за останні декілька років заклад значно укріпив свою матеріально-технічну та лікувально-діагностичну базу. Лише у 2018 році у кошторисі госпіталю по спеціальному рахунку (видатки розвитку) були затверджені кошти в загальній сумі 1985 тис. грн. Протягом минулого року для закладу були придбані: апарат ударно-хвильової терапії для лікування і реабілітації учасників АТО вартістю 798 тис. грн, холодильна шафа вартістю 31 тис. грн та картоплечистка вартістю 17 тис. грн. для харчоблоку, електрокардіограф вартістю 50 тис. грн для кардіологічного відділення, центрифуга для клініко-діагностичної лабораторії вартістю 32 тис. грн. А також виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт покрівлі будівлі фізіотерапевтичного відділення з отриманням експертного звіту. Минулого року було проведено капітальний ремонт і реконструкцію вхідної групи між терапевтичним і хірургічним корпусами з влаштуванням внутрішнього пандусу та капітальний ремонт частини коридору неврологічного відділення на суму понад 1 млн грн.

І на цьому Херсонська обласна рада не зупиняється. Оксана Рукавішнікова повідомила про те, що на 2019 рік в обласному бюджеті передбачено 2,5 млн грн на капітальний ремонт покрівлі фізіотерапевтичного відділення. Окрім цього, вона від свого імені підготувала депутатське звернення стосовно того, аби при розподілі вільних залишків госпіталь отримав додаткові асигнування на проведення вкрай необхідних ремонтних робіт.

У ході візиту Міністр оглянула декілька відділень госпіталю (терапевтичне, кардіологічне, неврологічне), у кожному з яких поспілкувалася з пацієнтами, які з щирістю дякували за створенні для них комфортні умови, за якісне лікування та чудове харчування. Зі своєї сторони, головний лікар Валерій Тимошенко відзначив, що в госпіталі один з найдорожчих харчових кошиків по всіх медзакладах області – в день на одного хворого виділяється 55 грн на харчування та 65 грн на медикаменти.

Обласна влада презентувала Ірині Фріз й сучасні умови лікування та реабілітації у центрі високоспеціалізованої медичної реабілітації на базі КЗ «Обласна лікарня відновного лікування» Херсонської обласної ради. Заклад планомірно працює над впровадженням високоспеціалізованої медичної реабілітації для учасників бойових дій АТО, членів їх сімей, хворих після інсультів, травм опорно-рухового апарату, а також багатьох інших мешканців Херсонської області та Південного регіону. Під егідою Херсонської обласної ради та Херсонської обласної державної адміністрації, за рахунок співфінансуванням з Державного фонду реконструкції і розвитку у 2017 році для лікарні було придбано спеціалізоване обладнання, в тому числі й Redcord – новий вид реабілітації, який базується на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату.

Також пані Ірина особисто ознайомилась із роботою диспетчерської Обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на базі якої запроваджено першу в Україні обласну програму «Електронна медицина». Система єдина з диспетчерською. Всі виклики, розмови, виїзди машин екстреної допомоги фіксуються і відслідковуються у режимі онлайн. Завдяки особистій електронній картці лікар може попередньо ознайомитися з медичною історією людини, надавати подальші рекомендації та виписувати рецепти, зручнішим стає і придбання призначених ліків та контроль за їх наявністю в аптеках.

Ірина Фріз відзначила, що на сьогодні ця система, дійсно, є унікальною і не лише на території України, але й в усьому світі. «Я хотіла, аби така система була створена і для ветеранів. Щоб ми могли відслідковувати всю історію: від їх статусу до стану проходження лікування», – зазначила Міністр.

Наостанок робочої поїздки Міністр у справах ветеранів України провела зустріч з ветеранами Херсонської області та представниками громадських організацій, на якій було обговорено безліч проблемних питань різного характеру та шляхи їх вирішення.

Після робочої зустрічі відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України, Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською обласною радою, метою якого є взаємодія та координація діяльності сторін для взаємодопомоги та отримання позитивного результату в реалізації прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України, особами, які брали участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), членами їх сімей, задоволення суспільних інтересів.