На повне знешкодження морських мін у портових районах піде кілька місяців — ООН

12 месяцев назад 0

За даними агентства ООН, яке відповідає за безпеку судноплавства, знешкодження морських мін біля ключових портів України може зайняти місяці.

Про це повідомляє Bloomberg.

«Навіть якщо порти захочуть відкритися завтра, знадобиться деякий час, перш ніж кораблі зможуть увійти або вийти. На повне знешкодження морських мін у портових районах піде кілька місяців», — сказав спеціальний радник Міжнародної морської організації з морської безпеки Пітер Адамс.

Російські кораблі заблокували доступ України до Чорного моря, фактично зупинивши морський експорт основних продуктів харчування від зерна до курятини та посиливши глобальну продовольчу кризу. Своєю чергою влада України замінувала акваторію своїх портів на Чорному морі, побоюючись можливої висадки на берег російського десанту і взявши в полон десятки іноземних цивільних суден.

«Спроби знову відкрити порти зазнають невдачі, і немає жодних ознак прогресу в зусиллях Туреччини за посередництвом угоди», — зазначає Bloomberg.

В результаті був зупинений морський експорт зерна. Москва пропонує дати згоду на розмінування, приєднавши до процесу турецьких фахівців. У Києві відповідають відмовою, паралельно розкручуючи істерію з приводу настання світового голоду, хоча застрягле в портах на Чорному морі зерно ледь покриває кілька відсотків від світової потреби.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.