Поліція закликає до діалогу учасників «тарифних протестів» і місцеву владу

2 года назад 0

Із 22 грудня минулого року загалом в Україні було понад 430 так званих тарифних протестів за участю більше ніж 22 тис. громадян, дії поліції із забезпечення правопорядку на цих акціях є превентивними, повідомили в Національній поліції України.

У відповіді на запит агентства щодо чисельності "тарифних протестів" і дій поліції для забезпечення правопорядку на цих акціях, зокрема, значиться, що з 22 грудня минулого року загалом у країні відбулося понад 430 таких акцій, у яких взяли участь більше ніж 22 тис. громадян.

"У перший тиждень після новорічних вихідних найбільш масовий захід був 10 січня: одночасно понад 100 мітингів проти підвищення комунальних тарифів на території 18 регіонів держави за участю більше ніж 4,6 тис. громадян", — наголосили в Нацполіції.

15 січня, згідно з даними поліції, в усій Україні відбулося одночасно майже 150 заходів за участю більше ніж 7,6 тис. людей.

"Поліція забезпечує публічну безпеку та правопорядок під час проведення цих мирних зібрань. Поліцейські працюють превентивно — у разі виявлення можливого порушення роз'яснюють громадянам вимоги законодавства і запобігають здійсненню правопорушення. Крім того, у разі перекриття автодоріг проводять профілактичні бесіди і регулюють дорожній рух для недопущення конфліктів між мітингувальниками та водіями", — роз'яснили в Нацполіції.

Загалом за час проведення протестних акцій, попри їхню масовість, поліцейські склали лише 18 адмінпротоколів, практично всі вони — за порушення правил карантину.

"Також розпочато одне кримінальне провадження за фактом блокування транспортних комунікацій на Вінниччині", — йдеться у відповіді.

При цьому в Нацполіції зазначають, що право на мирні зібрання громадян може бути обмежене виключно в судовому порядку.

"Водночас учасники мирних зібрань мають чітко дотримуватися вимог українського законодавства. Ми закликаємо всіх і учасників акцій і представників місцевих органів влади до діалогу", — акцентували увагу в Нацполіції.

Згідно з повідомленням, керівництво головних управлінь Нацполіції в регіонах постійно комунікує з керівництвом органів державної влади і місцевого самоврядування для вирішення нагальних питань громадян і зниження соціального напруження в державі.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.