Вироби з грибів: херсонські науковці запатентували новий біополімер

3 года назад 0

Гриби, солома та трохи гарячої води. І вже через два тижні ви маєте абажур для світильника, тротуарну плитку, вазон для квітів чи навіть фігурку ведмедика. Новий спосіб виготовлення біополімеру запатентували науковці Херсонського державного аграрно-економічного університету Максим Левченко та Ігор Чернишов.

Такі вироби з грибного полімеру нічим не поступаються аналогічним дерев’яним чи пластмасовим за міцністю та терміном експлуатації. Натомість дуже швидко розкладаються в ґрунті та не наносять шкоди екосистеми. Органічний матеріал херсонські науковці винайшли випадково. Нам розповідають з цього все розпочалося.

Тож винахідники почали шукати спосіб виготовити такий природно спресований блок під заздалегідь задану форму. За основу взяли відходи сільгоспвиробництва, наприклад лушпиння соняшника чи солому озимої пшениці.

Кілька простих рухів та майбутній виріб з грибного полімеру вже майже готовий. Його залишають в інкубаторі на кілька днів. Науковці зазначають, термін виготовлення кожного виробу індивідуальний та ретельно контролюється через мікроскоп