У тимчасово окупованому Херсоні «відмінили» обіг монет номіналом 50 копійок, одна та дві гривні

2 года назад 0

Херсонці не можуть розрахуватись за проїзд у громадському транспорті та на ринку монетами старого і нового зразка. У деяких маршрутках оплату приймають лише монетами номіналом 5 і 10 гривень. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

"На одній з маршруток на склі висить оголошення, що приймаються лише 5 і 10 гривнені монети. Одна жінка, що зайшла до салону, розрахувалась 1-2 гривневими монетами. Коли кондуктор і водій почали виганяти її з автобусу, вона сказала, що на попередній маршрутці їй дали такими грошима здачу. Довелось пасажирам шукати монети по 5 і 10, щоб заплатити за жінку", — розповіла кореспондентка.

За її словами, кондуктор маршрутки пояснила, що начебто ці монети не приймають банківські установи. Такі ж аргументи наводили продавці на Дніпровському ринку, відмовляючись брати мілкі монети.

Від 16 травня не приймають 10 і 50 копійок у херсонських тролейбусах. Про це у себе на сторінці написав кондуктор Артем Вітюк.

"Сьогодні стало відомо, що у тролейбусі не прийматимуть копійки номіналом 10 та 50. Так разпорядився директор підприємства Херсонелектротранса. Любі мої, я вважаю, що це є злочином. Будь ласка, не судіть мене, якщо щось не так. Знайте — це не наша вина! Усіх, хто стоїть за цим буде покараний, і я в це вірю", — написав працівник "Херсонелектротрансу".

Херсонці обурюються такою ситуацією. У коментаріях під цією публікацією вони пишуть про те, що підприємство зобов’язане приймати всі кошти.

"У тому то й злочин, що повинні всі гроші приймати. А наші колаборанти не виконують ніяких законів, крім тих, які їм нашіптують самі знаєте, хто", — пише херсонка.

"Якщо директор дав таке розпорядження, то нехай видасть документ, який є обґрунтуванням для такого рішення", — йдеться в іншому коментарі.

Ще одна містянка пише, що у тролейбусах зараз неможливо сплатити онлайн за QR-кодом, бо всі їх стерли. Оплата здійснюється лише готівкою.