За забруднення природи тваринами пропонують штрафувати їх хазяїв

7 лет назад 0

Громадян, посадових осіб та підприємців пропонується штрафувати за «значне забруднення навколишнього середовища» їх тваринами. Правила діятимуть не лише для котів та собак, але й для інших улюбленців.

В парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення правил тримання собак, котів та інших видів тварин» (№5584). Про це повідомляє "ЗіБ".

Зокрема, передбачається поширити санкції ст.154 КпАП на порушення правил утримання не тільки собак та котів, але й «інших видів тварин». Також штрафи підвищуються до 10-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для приватних осіб (170-510 грн, сьогодні – 17-51 грн), і до 50-100 н.м.д.г. – для посадових осіб та підприємців (850-1700 грн, нині – 51-85 грн).

Крім того, запропоновано ввести відповідальність за порушення правил утримання тварин «якщо вони спричинили значне забруднення навколишнього середовища». За це передбачено штрафи для громадян, посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності у 100-200 н.м.д.г. (до 3400 грн).

Щоправда, про яке саме забруднення природи тваринами йдеться та який його обсяг слід вважати значним, в проекті не сказано. Втім, його автор вважає, що документ сприятиме укріпленню громадського порядку, дотриманню екологічних норм, а найголовніше – забезпеченню безпеки людей.

Цікаво, що в пояснювальній записці до проекту передусім згадуються вимоги до хазяїв тварин, регламентовані Правилами тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах, що затверджені ще 17.06.80. Однак з поширенням санкцій на власників «інших тварин» під штрафи можуть потрапити також, наприклад, власники свиней або корів.