Звернення голови облдержадміністрації в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

1 год назад 0

Сьогодні, Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які жертовно та мужньо прийняли на себе перший удар ядерної стихії. Дата не випадкова, адже саме цього дня 35 років тому завершили будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком АЕС.

Тоді, у 1986 році, понад 600 тис. ліквідаторів кинулися локалізовувати аварію. Це була найбільша техногенна катастрофа в історії ядерної енергетики. 11 тонн ядерного палива , потрапивши в атмосферу радіоактивною хмарою накрили майже весь Європейський континент. Як наслідок, опромінень зазнали біля 8,5 мільйона людей. Та все могло б бути значно жахливішим, якби не професіоналізм та відвага ліквідаторів.

Серед них були більше 3000 жителів Херсонщини. І наш обов’язок пам’ятати їх героїчний подвиг, бути вдячними та допомагати. Так цього року державним бюджетом на здійснення виплат компенсацій та допомог за програмами, пов’язаними із соціальним захистом населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, було передбачено 9,3 млн. грн.

Окрім того, з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування цих громадян, спрямовано кошти у сумі 1,8 млн. грн на відшкодування аптекам за ліки та на послуги по зубопротезуванню. А на 1,1 млн. грн область надала матеріальну допомогу 154 сім’ям, які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та окремо 1647 ліквідаторам.

Чорнобильська катастрофа – гіркий урок, який має засвоїти кожен. Тож, давайте сьогодні низько вклонімося перед подвигом всіх героїв-ліквідаторів.

Дякуємо за врятоване майбутнє!

 

З повагою
голова Херсонської обласної
державної адміністрації                                                                                            Геннадій Лагута


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.