Чинного депутата Херсонської міськради звинувачують у державній зраді

1 неделя назад 0

Повідомлення про підозру в державній зраді отримав чинний депутат Херсонської міськради Ігор Житченко. До війни він керував КП «Херсонелектротранс», а після окупації «очолив» підприємство, перереєструвавши його за російським законодавством.

Як зазначається в тексті підозри, на сайті Офісу Генпрокурора, Житченко добровільно перейшов на бік ворога. Не пізніше 22 грудня 2022 року зареєстрував КП «Херсонелектротранс» за нормами законодавства РФ та виплачував зарплату співробітникам у рублях.

Крім того, колаборант віддавав накази про розміщення в громадському транспорті окупованого Херсона агітаційно-пропагандистських плакатів, зокрема із закликами до населення отримувати російське громадянство.59-річному Житченку заочно загрожує 15 років в’язниці або довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Як повідомляла «Гривна», до осені 2022 року Житченко , де має будинок. Де сьогодні перебуває зрадник, невідомо. 

Нагадаємо, що Ігор Житченко є чинним депутатом Херсонської міської ради від забороненої «ОПЗЖ». До цього він був депутатом Олешківської міської ради від «ОПЗЖ». А під час президентських виборів 2019 року був довіреною особою від кандидата в президенти Юрія Бойка по 186-му виборчому округу. У 2020 році Житченко очолив КП «Херсонелектротранс».