Депутат Херсонської міськради відмовився ознайомлюватися зі своєю справою про держзраду

1 год назад 0

Депутат Херсонської міської ради Ілля Карамаліков відмовився отримати повідомлення про завершення досудового розслідування СВ Управління СБУ в Херсонській області, в якому він фігурує як підозрюваний у державній зраді.

Про це йдеться в ухвалі Саксаганського районного суду Кривого Рогу.

Як слідує з матеріалів, Карамалікову та його захисникам — Михайлу Величку та Леоніду Нечаєву — повідомили про завершення досудового розслідування та надали  доступ до його матеріалів.

Депутату міськради  та його адвокатам була надана можливість ознайомитися із цими матеріалами 24 і 25 серпня.

Окрім того, із тексту ухвали випливає, що слідчий особисто повідомив захисників підозрюваного про завершення досудового розслідування у справі та про надання їм доступу, однак адвокати отримувати повідомлення відмовились. Так само як і відмовились ознайомлюватись з матеріалами кримінального провадження та отримувати повістки про виклик на прибуття для ознайомлення з ними.

Також відомо, що слідчий відправив у месенджерах документи обом адвокатам Карамалікова, куди додав і повістку про прибуття підозрюваного на 24 серпня.

Тоді ж про завершення досудового розслідування повідомили і підозрюваного, який також не захотів ознайомлюватися із матеріалами провадження та підписувати відповідні документи, мотивуючи це відсутністю його захисників.

Сам Карамаліков цей факт згодом підтвердив у суді.

Це, на думку суду, свідчить про затягування ознайомлення з матеріалами досудового розслідування і може потягнути за собою сплив строків — як самого досудового розслідування, так і строків тримання під вартою Карамалікова.

Як результат — підозрюваному та його адвокатам встановили нові строки ознайомлення з матеріалами — до 5 вересня. 

Чи зробили вони це — невідомо.

Нагадаємо, Іллю Карамалікова затримали ще в квітні 2022 року. Його підозрюють у зборі та передачі росіянам інформації. Про справу депутата Карамалікова ми писали раніше.