Дружина заступника начальника Херсонської МВА заробляє мільйони, а він сам отримує виплати для переселенців

1 неделя назад 0

Посаду заступника начальника Херсонської міської військової адміністрації  Микола Яковлев обійняв у 2023 році. Однак фінансову звітність він ще подавав у 2017 та у 2022 роках.

Тож дослідив, як змінювались його статки впродовж років.

Зазначимо, що у 2017 році Яковлев працював заступником начальника комерційного відділу в регіональній філії  ПАТ "Укрзалізниця" "Львівська залізниця" у виробничо-структурному підрозділі Ужгородська дирекція залізничних перевезень.

Тоді він мав автівку DAEWOO LANOS та гідроцикл Бомбардє.

у 2017 році склала 43,4 тисячі гривень. А в активі було 60 тисяч доларів або 1,6 мільйона гривень (в перерахунку по ставці НБУ на 31 грудня 2017 року).

Дружина Яковлева   –  Марина на той час ані нерухомості, ані доходів чи активів не мала.

У 2022 році Яковлев вже  квартиру у Києві, яку його дружина придбала у 2021 році за 4,7 мільйона гривень.

Також на жінку оформлені дві Тойоти: Land Cruiser Prado 150 та Land Cruiser 200 й BMW I3.

Єдиним джерелом доходу родини у 2022 році були виплати ВПО Яковлеву – 18 тисяч гривень. При цьому активи його збільшились: до 60 тисяч доларів або 2,1 мільйона гривень (в перерахунку по ставці НБУ на 31 грудня 2022 року) додались ще 484 тисячі гривень.

У 2023 році ситуація з нерухомістю в подружжя не : все та ж квартира та ті ж автівки й гідроцикл. Активі теж на місці.

Змінились лише доходи родини. Торік дружина посадовця отримала від бізнесу 1,5 мільйона гривень, а сам він заробив 285,2 тисячі гривень й отримав 24 тисячі як переселенець.

Раніше повідомлялося, за згідно з дослідженням , другий рік війни продемонстрував стійку тенденцію до поступового відсторонення  Херсонської міської ради від життя громади, зменшення депутатської активності, втрату їхніх зв’язків з виборцями. Частково причини цього процесу є об’єктивними:  знаходиться під постійними обстрілами. Значна частина містян й депутати разом з ними були вимушені виїхати за межі громади. Частково подібне відсторонення є результатом політики місцевої військової адміністрації, яка не бачить депутатів у системі взаємодії влади з громадою.