Фіскали дозволиил використовувати смартфони та планшети замість касового апарату

5 лет назад 0

В Україні дозволили використовувати смартфони та планшети замість касового апарату.

Державна фіскальна служба включила до реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних комплексів, призначених для розрахункових операцій.

Ці моделі застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі-учасники експериментального проекту з впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі, у тому числі інтернет-торгівлі. А також громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу товарів і послуг. Надання послуг із приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів тощо, передає сайт "Gazeta.ua" з посиланням на прес-службу ДФС.

До цього переліку увійшли новітні моделі 7 вітчизняних компаній. Зокрема, учасники експериментального проекту та система "E-Receipt (e-Чек) електронний чек", розроблена Державною фіскальною службою.

В основу системи "E-Receipt (e-Чек) електронний чек" покладено принцип обов'язкової онлайн фіскалізації чеків на сервері ДФС.

Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватись для реєстрації розрахункових операцій. Вона безкоштовна для користувачів.

Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб'єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп'ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій і передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у електронному кабінеті.

Вона інтегрується з іншими системами ДФС. І може інтегруватися з іншими бухгалтерськими програмами користувача.

Новітні моделі, включені до Держреєстру РРО, пропонуються до експлуатації у тестовому режимі усім суб'єктам господарювання, які виявили зацікавленість щодо участі в експериментальному проекті.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019-го.

За його результатами Мінфіном прийматиметься рішення щодо новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації, та, відповідно, будуть рекомендовані до промислової експлуатації.