ФСБ відіграє керівну роль у «фільтрації», затриманні та тортурах людей на окупованих територіях – ZMINA

4 месяца назад 0

На всіх тимчасово окупованих територіях України росіяни використовують однакові методи допитів та тортур. Керівну роль у знущанні із жителів окупованих територій відіграє ФСБ. При чому представники російської спецслужби намагаються робити все, аби їх не ідентифікували.

Про це  заявив аналітик-документатор Центру прав людини ZMINA Борис Петруньок під час представлення аналітичного звіту російських практик тортур в окупованих громадах.

Він зазначив, що систему катівень росіяни розбудували по всіх окупованих територіях, а тортури є ключовим інструментом для отримання інформації.

«На Харківщині, Херсонщині та Запоріжжі так звані катівні функціонували відкрито і підкреслено демонстративно. В такий спосіб росіяни всіх мешканців залякували тортурами. Крім того, на всіх окупованих територіях відбувалася «фільтрація» цивільного населення», – сказав Петруньок.

Він додав, що, за свідченнями потерпілих, керівна роль у процесах «фільтрації», затримання та тортур належить ФСБ РФ:

«Вони діють в однаковий спосіб. Використовують аналогічні методи допиту і тортур цивільних» , – зазначив аналітик.

Водночас, за словами опитаних, представники ФСБ докладають зусиль, щоб їх неможливо було ідентифікувати: часто одягнені в цивільне та носять балаклави.

У різних окупованих областях використовують однакові способи допиту та катувань, каже Петруньок. Повсюдними є випадки жорстокого побиття та тортур електричним струмом. В усіх місцях тримання представники РФ типово поводилися з утримуваними, що вказує на залучення поліцейських підрозділів чи підготовку персоналу.

Петруньок зазначає, що зібрані свідчення вказують на координацію дій російських підрозділів, причетних до вчинення тортур. Водночас це демонструє єдність мети, цілей і завдань представників РФ на всіх окупованих територіях, а також свідчить про систематичність і масштабність скоєння злочину тортур.

Внаслідок незаконного тримання, поганих умов та тортур потерпілі, за їхніми словами, мають проблеми зі здоров’ям: безсоння, часті сновидіння про пережиті події, тривожність, панічні атаки тощо.

Правозахисники вказують, що не всі постраждалі, яких опитали правоохоронці, знають про відкриті кримінальні провадження, а частину людей не скерували для проходження всіх необхідних експертиз.