Голова Херсонської ОДА продовжує агітувати за кандидата від «Слуги народу»

3 года назад 0

Новопризначений голова Херсонської облдержадміністрації Геннадій Лагута супроводжує кандидата у народні депутати від партії «Слуга народу» Сергія Козиря.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише сам Сергій Козир, а також зафіксували спостерігачі ОПОРИ. 

Так, 28 жовтня Козир повідомив, що разом з Лагутою перебував у Великолепетиській громаді.
«Дуже приємно, що долучився до зустрічей новий очільник області Геннадій Лагута, з яким ми об’єдналися заради єдиної мети — добробуту Херсонщини! Радує, що таку нашу позицію люди прийняли схвально, адже розуміють, що разом із Геннадієм Миколайовичем ми маємо єдиний погляд на розвиток регіону та схожі стратегії» , — написав він.

Також він згадав про капітальний ремонт їдальні в опорній школі, проведений за бюджетні кошти, а також включення до державної програми «Велике будівництво» ремонт чотирьох вулиць Великої Лепетихи.

В цей же день Лагута та Козир провели зустрічі у Горностаївській громаді, де Козир згадав Форум у Новій Каховці за участі міністрів, народних депутатів та представників громад. Тоді, до слова, на заході звучала агітація на користь Козиря. 

«У нас з Геннадієм Лагутою є спільне бачення, як розвивати Херсонщину та забезпечити достойне життя людям та економічне зростання області. Я готовий представляти інтереси жителів округу у Верховній Раді» , — зазначається у повідомленні.


29 жовтня Геннадій Лагута та Сергій Козир разом були на відкритті Пункту постійного базування бригади Нововоронцовської підстанції Бериславської станції екстреної медичної допомоги. Козир нагадав, що будучи головою Херсонської ОДА, був дотичним до відкриття цього пункту екстреної медичної допомоги.

29 жовтня спостерігачі ОПОРИ побували на зустрічі Сергія Козиря у Бериславі, де також був присутнім і Геннадій Лагута. 
Під час цієї зустрічі Геннадій Лагута повідомив, що написав заяву та 2 дні перебуває у відпустці за власний рахунок. 

Нагадаємо, що спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулись із заявою до поліції щодо агітації новопризначеного голови Херсонської облдержадміністрації Геннадія Лагути під час його офіційного представлення у приміщенні ОДА за кандидата у народні депутати від "Слуги народу" Сергія Козиря. 

« Участь в агітаційних заходах одного кандидата іншим кандидатом не заборонено виборчим законодавством, як і не є порушенням агітація посадовою особою органу виконавчої влади в неробочий час чи у відпустці. Водночас, коли один з них поєднує кандидатування зі статусом голови обласної адміністрації й прямо оголошує підтримку на виборах іншому це суперечить демократичним стандартам виборів та рівності всіх кандидатів. Оскільки, участь кандидата, висунутого провладною партією, у заходах спільно з головою облдержадміністрації, навіть якщо той є кандидатом, сигналізує про підтримку цього кандидата з боку центральної влади та, ймовірно, може спонукати виборців віддати свій голос  на підтримку саме цього кандидата », – коментує ситуацію Євгеній Гладкий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Херсонській області.

«Слід зазначити, що в законодавстві необхідно більш чітко розмежувати діяльність виборних посадових осіб та голів державних адміністрацій, на яких формально не поширюється принцип політичної нейтральності в межах реалізації їх посадових повноважень з їх діяльністю на підтримку політичних партій чи окремих кандидатів» , — зазначила старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.