Жителів окупованої Херсонщини гукають у Тюмень і Хабаровськ

2 месяца назад 0

У Західний Сибір і на Далекий Схід жителів лівобережжя Херсонщини окупанти поки що не висилають, а лише запрошують їхати. Тюменський держуніверситет гукає українців на навчання, у Хабаровську пропонують роботу.

«Тюменський державний університет проводить низку профорієнтаційних заходів в онлайн-форматі з залучення учнів освітніх закладів Херсонської області, — повідомило у соцмережах окупаційне міносвіти. — Участь у заходах дозволить стати частиною університетської спільноти та інтегруватись у російське освітнє середовище, зрозуміти особливості напрямів підготовки вузу, надасть можливість познайомитись з правилами прийому в університет».

У Хабаровськ наших земляків, які опинились в окупації, гукає «крупний виробник БпЛА». Жодних інших даних про себе військове підприємство в оголошенні, розміщеному в окупаційних телеграм-каналах Херсонщини, не наводить. Повідомляє, що потрібні радіо-інженери і майстри зі збирання БпЛА. Від перших вимагають пізнання у сфері Зй-моделювання. Від других — «бажання допомогти фронту» і, бажано, навички тонкої пайки. Оскільки таких спеціалістів шукають аж на Херсонщині, робимо приємний висновок: на підприємствах російської оборонки спостерігається катастрофічний дефіцит робочої сили.

Богдан СТРАЖАК,