Кожний п’ятий українець отримує зарплату в конвертах

6 лет назад 0

Щонайменше 3,5 мільйона українців – 22% від зайнятого населення, тобто щоп’ятий – працюють у тіньовому секторі економіки. 

Виконувач обов’язків голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко впевнений, що реальні цифри значно більші. Про це пише сайт Український інтерес.

Іще одним негативним чинником на ринку праці залишається трудова міграція, яку стимулюють невисокі зарплати, порівнюючи з країнами ЄС. Нагадаємо: постійно за кордоном працюють, за даними міністерства соціальної політики, 3,2 мільйона українців.

Водночас Ярошенко відзначає позитивну динаміку – рівень безробіття за останні півроку знизився майже на 10%, хоч і залишається вищим за показники майже по всіх країнах ЄС (там позначка поки зупинилася на рівні 7,4%).

Нагадаємо, із 1 січня в Україні зросли розміри штрафів за порушення трудових прав працівників. Тепер за одного нелегала працедавцю доведеться сплатити не 96 тисяч, а до 128 690 гривень.

Зазначимо, за даними Держстату, середня заробітна плата в Києві – 12 721 гривень, Донецькій області – 9 173 гривень, Київській – 8 392 гривень та Дніпропетровській – 8 237 гривень.