Мінприроди затвердило методику визначення та заповідання пралісів

5 лет назад 0

Природоохоронці мають на меті обстежити 46 тис. га старовікових лісів в Україні.

Міністерство екології та природних ресурсів України затвердило методики визначення та заповідання пралісів, квазі-пралісів та природних лісів, повідомляє сайт zaxid.net.

Офіційно затверджена методика базується на положеннях Карпатської конвенції та документі, розробленому Всесвітнім фондом природи WWF в Україні. Встановлені критерії і порядок проведення робіт з виявлення цінних старовікових лісів та їхнього визначення як пралісів, квазіпралісів або природних лісів, а також надання їм статусу пралісових пам’яток природи, повідомила прес-служба Мінприроди.

«Затвердження методики дає можливість зберегти старовікові ліси і розширити мережу природоохоронних територій. Ми ставимо собі за завдання прискорити цей процес, бо на жаль, існує ризик втрати цих лісів. Хоча критерії визначення пралісів у методиці доволі жорсткі, ми сподіваємося, що деякі ділянки вдасться заповісти як найцінніші ліси, що в Карпатській конвенції зазначаються як праліси», – повідомив директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди Віктор Клід.

Координатор лісових проектів WWF в Україні Роман Волосянчук повідомив, що найближчим часом в Україні розпочнуть роботу робочі групи з верифікації пралісів. Надання відповідним лісовим ділянкам статусу пралісових пам’яток природи дозволить вберегти їх від рубок.

За даними Держлісагенства і наукових організацій, в Україні є близько 110 – 130 тис. га лісів віком понад 120 років, з яких до пралісів, квазіпралісів або природних лісів може бути віднесено близько 95 тис. га. До складу національних природних парків, біосферних та природних заповідників уже увійшли 49 тис. га цих лісів. Інші 46 тис. га старовікових лісів потенційно можуть отримати статус пралісових пам’яток природи після їх ідентифікації.

Нагадаємо, у липні 2017 року частину українських пралісів внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У серпні 2017 року президент підписав закон про заборону будь-яких вирубок у пралісах. У січні 2018 року Держлісагентство зобов’язало Закарпатське, Івано-Франківське та Чернівецьке обласні управління лісового і мисливського господарства припинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які ідентифіковані WWF як праліси і квазі-праліси.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.