Наказ Міноборони: Заборони на виїзд жінкам з 1 жовтня не буде

1 год назад 0

Міністерство оборони України відтермінувало строки взяття жінок на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Про це повідомили на офіційній сторінці відомства у . У Міноборони зазначили, що жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня не буде.

— Наразі у парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проєкт Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок має виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до комітету.

Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони в межах повноважень підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков, — сказано у повідомленні.

Заступниця міністра Ганна Маляр  у своєму фейсбуці, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

— Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить комітету, а потім і парламенту в цілому доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж в межах своїх повноважень можемо лише відтермінувати строки. Тож ще на рік — до 1 жовтня 2023-го — їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тож жодної паніки і зради. Жодних обмежень для жінок не існує,  — пояснила Маляр.

Вона додала, що після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

Генеральний Штаб заявив, що досвід розгортання всіх військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні у державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Напередодні Ганна Маляр анонсувала, що незабаром уже офіційно жодних обмежень для жінок щодо перетину кордону з 1 жовтня не буде, про що вона говорила неодноразово. Ставати чи не ставати жінкам на військовий облік  — справа добровільна.