«Наш край» вимагає прирівняти ОСББ до побутових споживачів та збільшити бюджет субсидій

2 года назад 0

Уряд виключив ОСББ із власними котельними зі списку побутових споживачів у Меморандумі між представниками місцевої влади, з однієї сторони, та урядом і Нафтогазом — з іншої.
Таким чином, найбільш відповідальним та, здавалось би, далекоглядним українцям доведеться найскладніше в новому опалювальному сезоні. Про це повідомив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.
«Умови договору, які запропонував Нафтогаз, для ОСББ виявилися абсолютно не підйомними. По-перше, Нафтогаз згоден поставити тільки частину газу по 7,42 грн/куб. м. Це так званий «Обсяг I», який розрахований виходячи зі споживання газу цим ОСББ за попередні три роки, коли зими були теплими. Решта газу, який буде потрібен ОСББ, — це вже «Обсяг II», і за нього доведеться заплатити цілком ринкову ціну — від 25,4 грн/куб. м», — заявив Олександр Мазурчак.
Крім того, повідомив співголова «Нашого краю», ОСББ зобов’язані вносити передоплату за майбутні об’єми газу, або очікувати драконівські штрафи.
«ОСББ має вносити передоплату за газ у межах 50-70% вартості обсягу споживання. Що само по собі суперечить принципам роботи сектора ТКЕ. Адже громадяни розраховуються за комунальні послуги вже за фактом споживання. Якщо ця умова буде порушена, то трейдер може оштрафувати ОСББ на 10% від суми боргу, а будинок буде переведений на закупівлю газу за ринковою ціною в повному обсязі або взагалі відключений від газопостачання», — наголосив Олександр Мазурчак.
Нагадав співголова «Нашого краю» і про тогорічний подібний Меморандум. Він є показовим, адже так і не був виконаний!
«На жаль, красива декларація не має під собою жодного підґрунтя, адже минулого року було підписано аналогічний меморандум, який влада не виконала й наполовину. Наприклад, місцевим бюджетам не було компенсовано заборгованість з різниці у тарифах в сумі 37 млрд грн, яка нагромадилась за 2016-2020 роки. Це зобов’язання влади перейшло в новий меморандум і немає жодних гарантій, що цього разу влада виконає свою обіцянку», — нагадав Олександр Мазурчак. «Наш край» закликає владу :

  • прирівняти ОСББ до побутового споживача;
  • передбачити більшу суму в бюджеті для нормального проходження опалювального сезону;
  • збільшити суму субсидій в проєкті бюджету на 2022 рік (на сьогодні — 38 млрд грн, необхідно — щонайменше 50-55 млрд грн);
  • переглянути контракти, які пропонує Нафтогаз, в сторону збільшення обсягів газу за ціною 7,42 грн/куб. м та скасувати передплату за газ, оскільки населення оплачує газ по факту споживання і це призведе до вимивання обігових коштів у ОСББ та ТКЕ.

Такі кроки дозволять уникнути колапсу у поточному опалювальному сезоні, втім для глобального розв'язання проблеми Україні необхідно нарощувати об’єми видобування власного дешевого газу. Українського газу уже сьогодні вистачає для потреб населення, тож владі необхідно лише ліквідувати корупційні схеми, і проблема буде вирішена сама собою.