«Наш край» вимагає віддати українцям газ за собівартістю

3 года назад 0

Депутатські фракції «Нашого краю» в усіх місцевих радах країни, де є представництво партії, ініціюють включення до порядку денного найближчої сесії своєї ради термінове звернення до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з вимогою дати українцям можливість купувати український газ за справжньою його вартістю.
Адже за місяць українці отримають платіжки, в яких буде закладена щонайменше у 4 рази вища вартість блакитного палива. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.
«В лютому 2021 року очільник НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко говорив про собівартість газу на рівні 2,60 грн/куб. м. Постає логічне запитання: чому українцям виставляють ціну, щонайменше втричі вищу за собівартість, якщо 30% рентабельності за підрахунками експертів було б цілком достатньо для розвитку вітчизняного газового сектора, і чому за таких високих тарифів «Нафтогаз» з року в рік зменшує об’єми видобутку українського газу?», — заявив Олександр Мазурчак.
Співголова «Нашого краю» наголосив, що озвучений річний тариф для населення мало того, що не включає доставку, так ще і збільшився при нульовій зміні собівартості українського газу.
«У різних постачальників ціна за річним тарифом знаходиться в діапазоні від 7,96 до 13,5 грн/куб. м. Така ціна річного контракту на 14-93% вища, ніж ціна газу в минулому опалювальному сезоні (6,99 грн/куб. м), та не враховує платіж за доставку – до 2,14 грн/куб. м. А собівартість видобутку українського газу за рік не змінилася. Насправді ж ціна газу для населення може бути знижена до 4 грн/куб. м, тобто в 2-3,5 рази від поточного рівня, якщо весь обсяг газу «Укргазвидобування» спрямувати на потреби населення. Газу власного видобутку достатньо для задоволення всіх потреб населення, адже його видобуток становить близько 20 млрд куб. м, з яких 13,8 — видобувають державні компанії, а споживання населення – трохи більш як 13 млрд куб. м», — повідомив Олександр Мазурчак.
Зважаючи на вкрай небезпечну ситуацію, яка склалася з підготовкою до опалювального сезону, депутатські фракції «Нашого краю» у всіх місцевих радах країни, де є представництво партії, ініціюють включення до порядку денного найближчої сесії своєї ради термінове звернення до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з вимогою вжити негайних заходів для забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 рр.
Зокрема:
1) Надати можливість громадам закуповувати український газ власного видобутку для потреб населення та бюджетних установ за собівартістю +30% рентабельності та без передоплати для того, щоби громади змогли встановити соціально обґрунтовані тарифи.
2) Кабінету міністрів України запровадити дієвий механізм компенсації з державного бюджету витрат місцевих бюджетів, пов’язаних з залишенням без змін тарифів на опалення і постачання гарячої води.
3) Розширити фінансування програми субсидій за комунальні послуги на 40%, щоб отримати державну допомогу змогли усі, хто її потребує.
«Наш край» вимагає від влади сказати правду українцям про реальну собівартість вітчизняного газу, провести детальний аудит роботи «Нафтогазу» та знизити тарифи до соціальнообгрунтованого рівня в межах 4 гривень за кубометр газу.
ПП НАШ КРАЙ