Нова концепція мобілізації: ухилянтам готують штрафи по 300 тисяч, а термінів демобілізації немає взагалі

1 месяц назад 0

Ухилянтам буде зовсім несолодко. Їм готують космічні штрафи за неявку до ТЦК, а також обмеження, які діятимуть не лише під час воєнного стану, а й після закінчення війни. Крім того, у новому законопроєкті не будуть вказані терміни демобілізації та багато інших важливих моментів.
Про це розповів у своєму Facebook журналіст Юрій Бутусов.
За словами Бутусова, Верховна Рада готує нову концепцію мобілізації, яка буде викладена в черговому законопроекті про мобілізацію. Журналіст на своїй сторінці опублікував скріншот цього документа, який, на його думку, не містить жодної конкретики. Зате містить драконівські заходи щодо ухилянтів, а також тих, хто з перших днів воює на передовій.
Зокрема,  для ухилянтів у цьому документі передбачені космічні штрафи за неявку в ТЦК. Після виходу відповідної урядової постанови чоловікам буде відведено 120 днів, щоб вони з'явилися на звірку даних до ТЦК. На тих, хто цього не зробить, очікує штраф у розмірі 100 тисяч гривень. Якщо ж чоловік і після цього не з'явиться в ТЦК, то йому призначать ще один штраф — уже в розмірі 200 тисяч. (Очевидно, депутати зовсім не уявляють, як живуть прості українці. Більшість громадян ніколи таких грошей навіть у руках не тримали).
Крім того, ухилянту заблокують водійські права, скасують йому виплату державної допомоги та субсидії (якщо така є), відмовлять у реєстрації ФОП, і навіть запровадять заборону на взяття кредиту протягом наступних 10 років.
А найбільше спантеличили в цьому документі пропоновані  норми щодо демобілізації :

  • за бажанням через 12 місяців на передовій;
  • жінки — через 36 місяців у воєнний час і через 24 місяці у мирний;
  • чоловіки — за рішенням ставки у воєнний час і через 24 місяці у мирний.


Тобто виходить, що демобілізація у воєнний час для чоловіків взагалі не передбачена. Відпустять тоді, коли вирішить ставка головнокомандувача. І ще один незрозумілий момент: про яку мобілізацію в мирний час взагалі може йтися?
Публікацію Бутусова прокоментували у Верховній Раді Так, член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат-"слуга" Олександр Федієнко, каже, що насправді Рада не розглядає нічого подібного. А скріншот, опублікований Бутусовим, узятий невідомо звідки.
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
"Дурня. Усе, що на скрині, не відповідає дійсності. Ніяка норма в таблиці в комітеті не розглядалася",  — прокоментував Федієнко.
Нагадаємо, депутати все ж вирішили ухилянтам залишити одне з обмежень, які пропонував уряд. Їм заборонять водіння автомобіля.