Нові правила оплати коммуналки: коли українці отримають нові платіжки

6 лет назад 0

Вступ в дію нового закону про житлово-комунальні послуги відкладається

ступ в дію закону “Про житлово-комунальні послуги” (ЖКП), намічений на 10 червня, відкладено. Причина – не готові підзаконні акти, тому Кабмін ініціює перенесення термінів на 2019 рік, повідомляє Народна правда.

Перший заступник голови комітету ВР з питань містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський підтвердив, що спільно з Кабміном ведеться робота щодо перенесення термінів вступу в силу окремих положень закону.

За словами Андрієвського, депутати постараються встигнути з перенесенням до 10 червня. У Мінрегіонбуду та ЖКГ нам доповнили, що планується також зміщення термінів по монтажу постачальниками послуг приладів будинкового обліку тепла (до 2 серпня 2018 г.), інакше тепловиків чекали б великі штрафи.

“Це неможливо фізично, так як дуже великі обсяги робіт”, – пояснюють в Мінрегіонбуду.

Крім того, правила управління багатоквартирними будинками тільки пройшли процедуру громадського обговорення, ще потрібен час на їх прийняття Кабміном і вступ в силу, підбір кваліфікованих кадрів на посади кербудами. А згідно із законом послуга з управління багатоквартирним будинком повинна бути введена також з 10 червня.

Після вступу в силу закону про ЖКП всі жителі багатоквартирних будинків повинні будуть в тримісячний термін вибрати собі управителя або створити ОСББ. Зараз там, де немає ОСББ, а таких будинків в країні близько 80%, опаленням, водопостачанням, прибиранням території і т. д. займаються керуючі компанії, по суті, колишні ЖЕКи. Якщо закон почне діяти з 10 червня, то всі ув’язнені ЖЕКами договори з постачальниками послуг втратять чинність. І може статися, що мешканцям відключать воду, перестануть вивозити сміття, так як “немає договору – немає послуг”.

У Мінрегіонбуді обіцяють допомогти місцевій владі вирішити цю проблему до кінця року.

Фахівці в сфері ЖКГ кажуть, що рішення влади можна пояснити, але воно ще на рік затримає введення сучасних методів обслуговування багатоквартирних будинків.